Pies a karetka.

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
Matthiu
Posty: 111
Rejestracja: 5 sie 2015, o 14:30

Pies a karetka.

Post autor: Matthiu »

Witam wszystkich zoofilii".

Ostatnio przerabiając arkusze z Olimpiady Biologicznej, natknąłem się na zadanie w którym jest napisane, iż pies słysząc syrenę karetki odczuwa silny ból - jest to związane z pobudzeniem u niego mechanoreceptorów i nocyreceptorów.

I pytanie do was czy jest to prawda? Strasznie mnie to ciekawi.

Aż jutro swojemu burkowi puszczę takowy sygnał MP3 i zobaczymy co to wymyśli ten mój piesek.
jurajczyk
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2017, o 14:00

Re: Pies a karetka.

Post autor: jurajczyk »

Weź psa zostaw! zwierzęta słyszą większy zakres częstotliwości dźwięków, mp3 to Ci takich częstotliwości nie obśłuży
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pies a karetka.

Post autor: Mårran »

To jakby karetka jechała, to wszystkie okoliczne psy wyłyby z bólu.
Pani Buka
nataniel_90
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 15:26

Re: Pies a karetka.

Post autor: nataniel_90 »

Pies mojego sąsiada zawsze wyje jak jedzie karetka. Najpierw słysze jego a potem karetke, wiec cos w tym chyba jest.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Pies a karetka.

Post autor: bedziedobrzeXd »

Czy ja wiem?
Mam dwa psy.
Młodą 2 letnia suczkę i 13letniego samca.
Suczka od samego początku wyła razem z syrenami. Samiec NIGDY, aż nie nauczył się od młodej i teraz razem wyją Starszy zaczął dopiero jak zobaczył ze tak mozna. Wczesniej - totalna ignorancja.
1/6 SUM WLK
Awatar użytkownika
nataliaciszewska
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2017, o 12:33

Re: Pies a karetka.

Post autor: nataliaciszewska »

Ciekawe, pierwsze słyszę! Trzeba będzie o tym poczytać w wolnej chwili.
waldi
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2017, o 11:37

Re: Pies a karetka.

Post autor: waldi »

To normalne zachowanie psa zwłaszcza gdy w domu śpi małe dziecko. W czasie kiedy jedzie karetka można go czymś zająć. Ja mojemu pupilowi daję snacka. Skutkuje. Jego łakomstwo jest silniejsze od zewu natury.
chroboczek
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2018, o 14:35

Re: Pies a karetka.

Post autor: chroboczek »

Jak mieszkalem na wsi i mieliśmy psa i jechała karetka którą nawet słabo gdzieś z oddali było słychać to zawsze wył. I też tak było że najpierw słyszałem psa i myślałem: pewnie jedzie karetka, i faktycznie jechała. Nie wiedziałem że to w bólu, to bardzo smutne i nijak nie da sie zwierzaka przed tym uchronić.
karolgrzelak10
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2015, o 11:58

Re: Pies a karetka.

Post autor: karolgrzelak10 »

Coś wtym jest, psy bardzo nie lubią głośnych dźwięków takich jak petardy czy wybuchy. Więc w miarę możliwości trzeba psa chronić.
Awatar użytkownika
wyniosla
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2018, o 07:27

Re: Pies a karetka.

Post autor: wyniosla »

w sylwestra zawsze daje psiakowi cos na uspokojenie bo bardzo sie boi wystrzalow, on to jak odkurzacz jest wlaczony to ucieka
Awatar użytkownika
buleet
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 16:24

Re: Pies a karetka.

Post autor: buleet »

No niestety pies ma bardziej wyczulony słuch od nas, więc jest to bardzo możliwe. Ja szczególnie w sylwestra korzystam ze stoperów dla psów, dzięki czemu fajerwerki mu nie są straszne.
Paviss
Posty: 17
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Pies a karetka.

Post autor: Paviss »

Wcale mnie to nie dziwi. Zwierzęta mają bardziej wyczulony słuch i nie chodzi tutaj tylko o syreny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość