Jakość wody destylowanej do pokrywania galwanicznego

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Jakość wody destylowanej do pokrywania galwanicznego

Post autor: Radi »

Witam.
Mam dylemat z wodą destylowaną która byłaby odpowiednia do galwanicznego pokrywania metalami.
Nie wiem w jakim stopniu może mieć wpływ na przebieg reakcji taka woda dest. z hipermarketu a znacznie droższa i czystsza z sklepu chemicznego. W przypadku tej taniochy z hipermarketu będzie się wydzielał jakiś uboczny szlam albo będzie inny połysk powierzchni? Czy tylko będzie jakaś różnica wpływająca na tempo procesu?

Woda destylowana z sklepu chemicznego o drugim stopniu czystości kosztuje ok. 30zł za 5L.
Jest sens użycia jej do tego zadania?
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: Jakość wody destylowanej do pokrywania galwanicznego

Post autor: Radi »

Jakby ktoś też rozwiązywał to zagadnienie, to znalazłem małą wskazówkę. Woda w hipermarketach i motoryzacyjnych to woda demineralizowana a nie destylowana, także można wnioskować iż została oczyszczona z minerałów ale będzie zawierać jakieś nieokreślone ilości organiczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości