Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Hmmm12
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:20

Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: Hmmm12 »

Bardzo chcę psa tej rasy ale nie wiem czy będzie dla mnie odpowedni.
1.Mieszkam w bloku 3 piętro.
2.To był by mój pierwszy pies.
3.Mam chomika.
4.Mogę mu zapewnić średnią dawkę ruchu.
gogus
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:34

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: gogus »

Tak się składa,że mam psa rasy shiba inu.Miałam wcześniej psy innych ras . Mogę powiedzieć,że shiba inu ABSOLUTNIE nie nadaje się dla osób,które nie miały wcześniej psów.Nie dość,że jest to szpic, to jeszcze azjatycki.Na dodatek pies myśliwski.Żadnemu z moich wcześniejszych psów nie musiałam poświęcać aż tyle uwagi. Co prawda ja to lubię i spodziewałam się natłoku zdarzeń,lecz nie aż takiegoPrzed kupnem tego psa przeczytałam stos książek różnych behawiorystów,no i z satysfakcją stosuję też zasady słynnego zaklinacza psów z National G.
Wcześniej po prostu miałam psy i nie musiałam wiedzieć co to jest dominacja, samiec alfa,szkolenie metodami pozytywnymi itp.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: zoo_ »

Dokładnie, to nie będzie łatwy pies, dla kogoś, kto nie ma żadnego lub ma minimalne doświadczenie. Poza tym, jesli chciałbyś się dowiedziec, czy jakaś rasa pasuje do Ciebie to odwiedź wystawy, pooglądaj psy, porozmawiaj z hodowcami, wejdź na psie fora, czytaj opisy ras,koresponduj z hodowcami, odwiedzaj hodowle i się wypytuj To najlepszy sposób.

Gogus, mogę się o coś zapytać?
Pomijając to, że teoria dominacji (a co za tym idzie samiec alfa i sratatata) zostały obalone (przez samego ich autora Fishera, który się wycofał przed śmiercią ze swoich tez) i uważa się, że takie coś nie istnieje.
dlaczego pomimo tego, że czytałeś wiele książek behawiorystów (kogo dokładnie?) wybrałeś metodę pana Cesara?
gogus
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:34

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: gogus »

Nie wybrałam metod Cesara Millana jako tych jedynych i ostatecznych,choć głównie nimi się posługuję.a to dlatego, że najzwyczajniej w świecie włączam telewizor i to, co przeczytam jest podane w praktyce jak na tacy, pokazane z dokładnością i wytłumaczone przez narratora programu. Łatwo jest to obserwować i potem naśladować.
Nie mniej jednak aby np: w domu uspokoić rozbrykanego zanadto psa wolę ziewnięcia, odwracanie głowy itp.sygnały jakie sugeruje Turid Rugaas.Metody Cesara są świetne, ale sprawdzają się w naszym przypadku w 70%.
Kolejne 20% metod na mojego psa to wspomniana T.Rugaas, następne 5% to książki autorów,których nazwisk nawet nie pamiętam Pozostało jeszcze kilka % rudego diabełka - szukamy nadal swojego złotego środka
StaryPierniol
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012, o 17:45

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: StaryPierniol »

Myślę, że shiba inu nie nadaje się dla Ciebie. Powiem Ci, że przez kilkanaście lat intensywnie czytałam książki o psach (zachowanie, zdrowie, wychowanie), przeglądałam strony internetowe i to jest przydatne, ale niewystarczające. Średnia ilość ruchu i brak doświadczenia skłaniają mnie do polecenia Ci jakiegoś spokojniejszego psiaka ze schroniska (może szczenię?). Pogadaj z wolontariuszami, powiedzą Ci, które psiaki pasują do Twoich kryteriów, zaadoptuj i KOCHAJ. Jak zdobędziesz doświadczenie i więcej czasu powróć do swoich shibowych marzeń:)
Mizia
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2015, o 17:06

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: Mizia »

Długo się zastanawiałam nad tym psem, choć to nie był mój pierwszy pies. Zaryzykowałam. Hmmm, moje doświadczenie z tą rasą: od pierwszej chwili w domu znalazła sobie miejsce - kojec i zniosła swoje nowe zabawki do kojca. Śmieszne to było. Przy tym jak na szczęnię bardzo żywa, ruchliwa, nie ciapowata jak inne. Od pierwszych godzin nie lubiała zostawać sama, teraz ma rok i też nie lubi zostawać sama tzn: jak jestem w domu np. w kuchni to ona też - obserwuje mnie. jak jestem w pokoju- ona też, idę na podwórko - ona też. Chodzi jak cień za mną. I to jest bardzo fajne. Zawsze skora do zabawy, przytuleń. Bardzo uważnie słucha co się do niej mówi - jest bystra i oddaje się w całości rodzinie. Mogę z nią robić co zechcę - żadnej agresji w stosunku do naszej rodziny, klepie ją jak je, obcinam jej pazurki - nawet nie drgnie, kąpie ją - stoi jak wryta. Ale żadnej agresji. Ufa Panu bezgranicznie. Faktem jest, że jest bardzo nieufna w stosunku do obcych, nawet rodziny która nas odwiedza regularnie - nie da się pogłaskać, ale nam to nie przeszkadza. Jak wracamy do domu z pracy, zakupów - to Yuuki - tak się cieszy, że aż wyje, piszczy, różne dzwięki śmieszne wydaje, kuli uszy i się uśmiecha! Nie zniszczyła mi nic ani w domu, ani na podwórku. Ogólnie mówiąc - wszystko co przeczytałam na temat charakteru psa - że nieufna, lubi się odosabniać, może być agresywna, nie daje się kąpać, obcinać pazury i tp. to u nas się NIC nie sprawdziło. Jest cudowna, rodzinna, zawsze z nami, normalny pies którego cała rodzina kocha a ona nas. I tyle w temacie. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii na temat shiby w internecie.
omir
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2018, o 21:06

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: omir »

Nie znam tej rasy jednak dobrze przemyśl to jakiego psa chcesz wziąć bo każdy ma inne wymagania Do tego przygotuj jakąś wyprawkę. Wiele rzeczy na pewno znajdziesz tutaj [mod]. Sklep dość przyjemny cenowo i z dużym wyborem
Wet_Cbdna_pl
Posty: 10
Rejestracja: 27 sie 2018, o 11:57

Re: Czy shiba inu nadaje się dla mnie?

Post autor: Wet_Cbdna_pl »

Z tego co mi się wydaje, to jest to dość spokojna rasa i powinna przyzwyczaić się do Twoich warunków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości