Owad na materacu

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Owad na materacu

Post autor: Yokerr »

Witam, czy istnieje możliwość aby zidentyfikowali Państwo jakie stworzenie prawdopodobnie zagnieździło się w materacu? Miały one ok. 0,5cm długości, na końcu wydawało mi się, że miały jakby odstający kolec/włosek", nie jestem pewien. Młodsze osobniki jak mniemam, bo mniejsze, były bardziej jasne, wpadające bardziej w czerwień.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Załączniki
owad-na-materacu.jpg
owad-na-materacu-1.jpg
owad-na-materacu-2.jpg
owad-na-materacu-3.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Owad na materacu

Post autor: karteczka88 »

To larwa jakiegoś szkodnika, podobna do mącznika młynarka
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Re: Owad na materacu

Post autor: Yokerr »

Z tego co znalazłem to larwa mącznika jest żółta, ta jest brązowa. Wczoraj jeszcze nie chcąc kłaść prześcieradła bezpośrednio na materac znalazłem koc(chyba bawełniany). Koc ten był w mieszkaniu gdy się wprowadziłem ale nie potrzebowałem go i schowałem do szafy. Wczoraj wytrzepując ten koc wyleciały z niego właśnie dwie takie larwy a do tego jakby taka sucha larwa. Po dłuższych poszukiwaniach coraz bardziej skłaniam się przy tym, że mogą to być larwy szubaka dwukropka. Jednak na samym początku gdy odkryłem prześcieradło zauważyłem również małego czarnego robaczka, okrągłego raczej, miał może ze 4 mm, zdjęcia niestety nie mam.
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Re: Owad na materacu

Post autor: Yokerr »

Znalazłem jeszcze coś takiego pomiędzy deskami łóżka, jakieś pomysły?
Załączniki
owad-na-materacu-4.jpg
owad-na-materacu-5.jpg
owad-na-materacu-6.jpg
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Szubak

Post autor: Yokerr »

Znalazłem na parapecie jeszcze coś. Czy możliwe, że te larwy były jego?
Nie mogę dodać załączników.dlatego dodaje na imgura.
Załączniki
owad.jpg
owad-1.jpg
owad-2.jpg
owad-3.jpg
owad-4.jpg
owad-5.jpg
owad-6.jpg
owad-7.jpg
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Owad na materacu

Post autor: Admin »

Yokerr pisze:
22 lut 2018, o 13:40
Nie mogę dodać załączników.
Proszę wyjaśnić dlaczego nie możesz dodać załączników.
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Re: Owad na materacu

Post autor: Yokerr »

Ładowanie kończy się niepowodzeniem, wcześniej status opisany był czymś w stylu server internal error". Jednakże, tym razem udało mi się dodać zdjęcie. Wcześniej dodawałem kilka na raz, może lepiej jest to robić pojedynczo.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Szubak

Post autor: karteczka88 »

Tak, to szubak
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Yokerr
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2018, o 15:00

Szubak Smirnova

Post autor: Yokerr »

Dziękuję, mam jeszcze pytanie odnośnie pozbycia się tego szubaka. Zwykłe środki tzn. jakieś spreye nie wystarczą? Czy w jakimkolwiek stopniu te larwy zagrażają człowiekowi? Szczerze mówiąc od momentu jak je przy pierwszym spotkaniu zlikwidowałem(te widoczne na materacu), to więcej już nie widziałem żeby chodziły po materacu, co jak się domyślam nie rozwiązuje problemu. Istnieje możliwość, że gnieżdżą się w środku materaca? Jest on wykonany z gąbki a jedna strona jest utwardzona taką jakby ściółką drzewną, nie wiem jak to nazwać. Niezbędna jest interwencja specjalistycznej firmy? Nie uśmiecha mi się, żeby w nocy po mnie łaziły jakieś larwy, a do tego nie wiem czy to czymś grozi dla zdrowia.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Owad na materacu

Post autor: karteczka88 »

W internecie jest wiele informacji na ten temat, Szubak Smirnova.
Dla zdrowia szubaki nie są jakieś niebezpieczne
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość