Praktyki na anestezjologii- Kato

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Praktyki na anestezjologii- Kato

Post autor: merciness »

Hej, czy ktoś ma jakieś info gdzie warto zrobić w Kato praktyki z anestezjologii? Jeśli gdzieś można sie czegos nauczyć to super, a jesli nie-to żeby chociaż puszczali wczesniej
P.S przygarnę też info o pediatrii w GCZD
Bo szkoda się wpakować w miesiąc lipnych praktyk.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Praktyki na anestezjologii- Kato

Post autor: Piotreklek »

Mogę polecić Bonifratrów. Jak na możliwości praktyk studenckich to miałem okazję się trochę nauczyć ordynator jest w porządku i jeśli chcesz to będzie Cię angażował (zakładanie wkłuć, podawanie leków, wentylacja, intubacja). Inni lekarze też chętnie opowiadali o znieczuleniach podpajęczynówkowych, zewnątrzoponowych itd. Pomimo tego że mają OIT z paroma łóżkami to nigdy tam nie byłem (nie jestem pewny czy to wada czy zaleta )

Co do pediatrii to problem jest chyba ogólny - mało pacjentów w wakacje. Ja byłem w Chorzowie na Truchana na niemowlakach i generalnie było bardzo przyjemnie, bo Pani Ordynator to przecudowna kobieta z ogromnym doświadczeniem, jednak w szczycie było 11 pacjentów, a nas (łącznie ze stażystami) 8 + lekarze uczestniczyliśmy w obchodzie a po nim można było sobie badać maluchy i to generalnie tyle (jeśli ktoś chce się oswoić z badaniem noworodków i niemowląt to polecam)
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości