Błędne przekierowanie na egzamin maturalny

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
zaneta_czarna
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2018, o 09:47

Błędne przekierowanie na egzamin maturalny

Post autor: zaneta_czarna »

Witam, czy ktoś z was miał podobną sytuację, gdzie komisja przekierowała was do innego miasta w celu poprawiania matury, niż w skazaliście we wniosku ?
Składałam podanie o poprawianie wyników maturalnych w Gdańsku. Zostałam przekierowana do Łęgowa oddalonego miasta o 28 km od Gdańska. Zaznaczę, że będę poprawiała drugi raz i za pierwszym razem skierowali mnie w Gdańsku do szkoły, do której bez problemu dostałam się pieszo.
Dzwoniłam do komisji w Gdańsku, tam Pani powiedziała, że w tym roku jest tylko taka możliwość poprawiania w Łęgowie matury i jak zaczęłam odpowiadać, nie było z nią rozmowy i coraz bardziej się ta się Pani denerwowała więc skończyłam rozmowę, nie będę przecież wpływać negatywnie na zdrowie tej Pani mieliście taką sytuację jak sobie z nią poradziliście ?
thatsgi
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2016, o 18:45

Re: Błędne przekierowanie na egzamin maturalny

Post autor: thatsgi »

Trochę po czasie, ale może komuś pomoże ta wiadomość.

Ja również dostałam w odpowiedzi od OKE nową szkołę, oddaloną o około 30 km od wskazanej w podaniu. Kompletnie nie spodziewałam się takiej sytuacji, ale ja zmieniałam nie tylko szkołę, ale i OKE ze względu na studia. Niestety pani w tym OKE powiedziała mi, że we wskazanym mieście nie było już miejsc dla maturzystów i że nie mogą mnie do niego przydzielić, do żadnej szkoły. dostałam wybór: szkoła macierzysta lub szkoła przydzielona przez moje nowe OKE. Długo biłam się z myślami, aż w końcu pojechałam do tej nowej szkoły i okazało się, że jadąc pociągiem do miasta, w którym nigdy nie byłam, prawdopodobnie będzie kosztowało mnie to mniej zachodu niż pojechanie do liceum, w którym chciałam poprawiać maturę Głowa do góry!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości