Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
gohatto
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2014, o 11:33

Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

Post autor: gohatto »

Cześć,

W ostatnich tygodniach (a może już miesiącach?) mam problem z jakimś owadem, który występuje dość licznie przed domem - obsiadając elewację. Czasami na jednej ścianie elewacji jest ich ok 10 - 15.

Mają ok. 1 cm długości, kolor czarny lub czarno/ciemnozielony.

Wchodzą do domu i łażą po podłodze, ścianach itd. Mają zdolność wchodzenia w najmniejsze szczeliny - ok 1 mm im wystarczy i już wchodzą np. w ościeżnicę drzwi.

Jakiś czas temu myślałem, że pojawiają się tylko gdy jest ciepło i słońce (jak wciornastki), ale przy temperaturach rzędu 10 stopni też się pojawiają.

Czy ktoś ma pomysł co to może być?
Drugie pytanie - jak się tego można pozbyć, bo ostatnio jeden łaził po ręczniku dziecka, a drugi po rolce papieru toaletowego. Już mną telepie jak mam zabijać któregoś tam z kolei każdego dnia.

Z góy dziękuję wszystkim za pomoc!
Załączniki
owad.jpg
Pepeddz
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 19:36

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

Post autor: Pepeddz »

Witam. Czy udało się wam zidentyfikować tego robaka. Mam w domu to samo od kilku dni. Proszę o pomoc
panna_e
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2017, o 18:02

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

Post autor: panna_e »

To chyba ten sam ktorego ja szukam
maua
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2018, o 20:10

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

Post autor: maua »

Witam, dołączam się do pytania, czy ktoś zidentyfikował tego owada?

Pojawiły się one u mnie w domu kilka tygodni temu, najpierw pojedyncze osobniki raz na kilka dni, ale ostatnio, jak się zrobiło ciepło, to jakaś plaga, codziennie przynajmniej kilka. Nie mam pojęcia, skąd wychodzą, wysprzątałam już chyba wszystkie zakamarki w całym domu, a one ciągle skądś wyłażą, chodzą po wszystkim, w kuchni, w pokoju, w łazience, nawet w szafie z ubraniami znalazłam jednego.

Jakby ktoś wiedział, jak się ten owad nazywa, w jaki sposób mógł się znaleźć w domu i jak się go pozbyć to proszę o pomoc i z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość