Książki, materiały z CYTOLOGII oraz Ville?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
kenny
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018, o 15:57

Książki, materiały z CYTOLOGII oraz Ville?

Post autor: kenny »

Witam serdecznie,

Z jakich książek korzystaliście przygotowując się do matury z zakresu cytologii? Które możecie szczególnie polecić?

Pytanie za bonusowe punkty do osób mających styczność z Biologią Villego (w szczególności z najnowszym wydaniem 2011r.)

Usłyszałem dość ciekawą opinię, że jedna ta książka wystarczy, ażeby to przygotować się bardzo dobrze do matury. Jestem dość sceptycznie do tego nastawiony (choć nigdy nie miałem jej w ręku) i myślę, iż książki o węższym zakresie wiedzy z konkretnej dziedziny są wręcz niezbędne. Na ile jednak ta Biblia się przydaję? Które tematy wyczerpuje do końca? A z którymi nie radzi sobie tak świetnie? Ile w niej wiedzy stricte maturalnej?

By the way, myślałem też o Anatomii i Fizjologii P. Hosera. Ktoś wysunie jakiś ciekawy pogląd na ten temat?

Z góry wielki dzięki za wszystkie odpowiedzi!
adik1998
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2016, o 17:00

Re: Książki, materiały z CYTOLOGII oraz Ville?

Post autor: adik1998 »

Bazuj przede wszystkim na podręcznikach z LO. Ville jest dobry jako dodatek, jest w nim wszystko co jest niezbędne do matury plus dużo więcej. :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość