Listy rekrutacyjne - kilka pytań

forum medyczne dla studentów i lekarzy, poruszający problemy stażu, specjalizacji oraz pracy w szpitalu, przychodni i na prywatnej praktyce
dcarleston

Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: dcarleston » 1 kwie 2018, o 23:16

Hej hej :) W tym roku zdaję maturę. Mam kilka pytań odnośnie rekrutacji na studia, a już mi żyłka pęka od bezcelowych prób znalezienia jakiejś dobrej odpowiedzi gdziekolwiek.

1. Czy jest jakiś problem z zabraniem papierów z uczelni z kierunku tzw "planu b", jeżeli dostanie się z późniejszej listy na medycynę? Do którego momentu można to zrobić?

2. Jeżeli nie dostanę się z pierwszej listy na medycynę, to czy muszę wtedy od razu złożyć papiery/kopie do tej uczelni pomimo niedostania się w celu bycia braną pod uwagę w kolejnych listach? Jeśli nie, to skąd uczelnia wie, że nie zrezygnowałam?

Przepraszam, jeśli pytania są głupie, ale to wszystko mi się chaotyczne wydaje :/

chemik987

Re: Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: chemik987 » 2 kwie 2018, o 13:46

Pytania nie są głupie bo sam swojego czasu się nad tym zastanawiałem :D
1.Nie ma żadnego problemu, czasami nawet przez internet można zrezygnować ale najlepiej zrobić to osobiście bo czasami uczelnie rezygnacje przyjmują tylko osobiście i trzeba podpisać jakieś pokwitowanie odebrania dokumentów czy coś tam, czas tak naprawdę to do końca września a jesli nawet zapomnisz zrezygnować to uczelnia sama Cię wypisze z listy studentów po 1 semestrze(ale lepiej zrezygnować przed rozpoczęciem bo wtedy nie blokujesz innej osobie miejsca)
2. Jesli chodzi o Wrocław to skladasz dokumenty dopiero jak bedziesz na liście zakwalifikowanych do przyjęcia nie wiem jak inne uczelnie ale pewnie w większości jest tak samo a najlepiej jak sprawdzisz na stronie rekrutacji jak to dokładnie wygląda
Co do drugiej części pytania to czasami można się wypisać na swoim profilu rekrutacyjnym a tak poza tym to uczelnia nie wie tego czy nie zrezygnowalas i dlatego rektutacja na lekarski trwa az tyle czasu(tak naprawdę do konca wrzesnia/początek października) bo jest mnóstwo miejsc widmo które się skreśla dopiero jak zakwalifikowani do przyjęcia nie złożą dokumentów bo dopiero wtedy można ich skreślić

dcarleston

Re: Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: dcarleston » 2 kwie 2018, o 15:54

Dzięki :) :)

ODPOWIEDZ