Co jeść na studiach

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
basia28
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 05:45

Co jeść na studiach

Post autor: basia28 »

Czy ktoś może mieszka w akademiku? Jak sobie radzicie jak macie współną kuchnie na korytarzu? Bo sama przyznam, ze czasami jest ciężko Osób bardzo wiele , raptem mamy 4 palniki tak więc wszystko jest pozajmowane No i nie zawsze jest również czas na gotowanie. Sama w tym roku mam tak dużo zajęć,że czasami mam możliwość przylecenia do akademika na godzinę. Muszę sobie w tym czasie coś zjeść, przygotować się na inne zajęcia.
walkway
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: Co jeść na studiach

Post autor: walkway »

Coś tam gotuję, ale nie mogę powiedzieć aby były to jakieś skomplikowane dania. Rówież mieszkam w akademiku i tutaj nie ma warunków (jeśli coś gotuję to raczej jak jestem na weekend w domu).
Radzę sobie na kilka sposobów
gotuję proste potrawy ( spaghetii i inne makarony)
chodzę do stolówki raz czy dwa razy w tygodniu, szczególnie jak mam nawał zajęć i brak czasu na to aby sobie coś samodzielnie przygotować
no i zdarza mi się również kupić sobie dania gotowe. Mam w pokoju zapas takich słoiczków:
profi.com.pl/dania-gotowe/#dania-gotowe
I jak nie mam czasu na gotowanie to po prostu sobie to w pokoju odgrzewam ( szczgólnie smakuje mi ich fasolka po bretońsku).
Hahn
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:37

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Hahn »

Po fasolce się bąki puszcza!

Kto wymyslił, że ma buć sto znaków? !
MariaDziwosz
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2017, o 08:04

Re: Co jeść na studiach

Post autor: MariaDziwosz »

Ja zawsze sobie radziłam w ten sposób, że jak już się dorwałam do kuchni to od razu gotowałam na kilka dni Polecam!
Edyta126p
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, o 10:52

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Edyta126p »

Ja gotowałam spaghetti. Wystarczyło zrobić dużo sosu a potem tylko makaron dogotowywać . Tanio i szybko.
ogras
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017, o 21:09

Re: Co jeść na studiach

Post autor: ogras »

Najlepiej żywić się na uczelnianej stołówce. W ten sposób na pewno się najemy smacznie i zdrowo i niewiele zapłacimy, a przecież o to właśnie chodzi.
4forme
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 11:47

Re: Co jeść na studiach

Post autor: 4forme »

zalezy na co cie stac -mzona oplacic obiady -mozna gotowac ale tak jak wspomnilem zalezy wszystko od finansow
poldek734
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2017, o 11:08

Re: Co jeść na studiach

Post autor: poldek734 »

Bywa nielekko najlepiej znalexc sobie tanią jadłodajnię, gdzie zjesz pierogi za 8 zł albo zupe za 3 gotowanie raz na kilka dni większych zapasów tez jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w weekendy gdy akademiki pustoszeją, potem sobie tylko odgrzewasz, no i zabieraj z domu co się da jesli tylko masz taką możliwosc
Awatar użytkownika
Bianconiglio
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2017, o 09:36

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Bianconiglio »

Albo jadam na uczelni, albo w barze mlecznym niedaleko uczelni. Ewentualnie pozostają kanapki.
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 11:16

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Sysa »

Ja gotowałam na kilka dni , różne dania i zamykałam w słoiki a potem to już tylko w mikrofali odgrzewałam
siska
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 21:42

Re: Co jeść na studiach

Post autor: siska »

W Biedrze jest wiele gotowych i smacznych dań. Często też gotowałam sobie sama obiad na 2 dni i po kłopocie. Mielone czy schabowe nie są trudne i czasochłonne
Naelan
Posty: 15
Rejestracja: 2 paź 2018, o 10:20

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Naelan »

Ja też robiłam w słoiki, zazwyczaj zupy. W okresie jesienno-zimowym jak znalazł
NavyBlue

Re: Co jeść na studiach

Post autor: NavyBlue »

A ja odkryłam takie mixy kasz Plony Natury (chyba z firmy dary natury) i do nich dodaję to co akurat mam pod ręką np.pomidora, czarną/czerwoną fasolę, cebulę czerwoną, awokado, cukinię, hummus albo jakiś serek itp. Zaskakujące z iloma rzeczami już to zmieszałam i jeszcze mi nie obrzydło xd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości