Matura z biologi 2018 krótki czas na naukę

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
nikita602
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2018, o 16:23

Matura z biologi 2018 krótki czas na naukę

Post autor: nikita602 »

Witajcie,
Postanowiłam w tym roku przystąpić ponownie do matury tym razem z biologii i chemii.
Myślałam że wygospodaruje więcej czasu na naukę, ale wyszło inaczej co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru się poddać i właśnie chce przystąpić do nauki.
Jakie książki polecacie do kompleksowej nauki? Jakie wg was są pozycje obowiązkowe? Planuje napisać poziom rozszerzony)
Może macie jakieś rady od jakich działów zacząć?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Matura z biologi 2018 krótki czas na naukę

Post autor: bulaj »

Co do działów: komórka, rośliny, metabolizm . Co do książek to polecam Vademecum maturzysty. Biologia (Pyłka-Gutowska Ewa) I arkusze maturalne z poprzednich lat. Całkiem dobrym zbiorem zadań jest też:
Biologia. Zbiór Zadań. Matura 2017r. Wydawnictwo: Biomedica (są dwa tomy ).
efpu
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 08:54

Re: Matura z biologi 2018 krótki czas na naukę

Post autor: efpu »

Kiedyś zrobiłem głupotę i kupiłem bardzo dużo zbiorów. I do bio i do chemii. Znam prawie wszystko co można szybko dostać. ODRADZAM biomedicę. Do każdego działu po kilka (dosłownie - kilka, liczba równie palców jednej, czasem dwóch dłoni)zadań autorskich, reszta zerżnięte z matur. Zadania autorskie są - przepraszam za wyrażenie - do dupy. Lepiej kup Witowskiego.

Dodatkową wadą zbiorów jest wysoka cena za zerżnięcie 90% zadań z poprzednich arkuszy. BIOMEDICE NIE. Żerują na głupocie i zapale maturzystów.
wercza98
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 13:08

Re: Matura z biologi 2018 krótki czas na naukę

Post autor: wercza98 »

Jestem w podobnej sytuacji, postanowiłam poprawić maturę z biologii a do niej został tylko trochę ponad miesiąc i nie wiem za co się wziąć bo raczej już nie zdążę opanować wszystkich działów i chce skupić się na najważniejszych tylko jakich?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości