Wymarzona psychiatria

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: randomlogin »

No widzisz - ty sobie wiekszych nie wyobrazasz, a my nie musimy sobie wyobrazac, bo to u nas na porzadku dziennym - i na chirurgii, i na ginexach (i na pediatrii tez, ale tam to moim zdaniem nie przeszkadzalo, i tak najlepsze zajecia kliniczne u nas). A szczekowki to mielismy doslownie 1 dzien cwiczen, takze jakie by te grupy nie byly to bez szalu.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: Medycyna Lwów »

w 6 osób to chyba żadna pacjentka by się na gin nie dała zbadać, masakra jakaś. Na pediatrii też bywa różnie bo dzieci się wstydzą bardzo.

Co do szczękówki to mamy 5 dni zajęć po 5 h, co uważam że jest zbyt dużo, gdy ratunkowej mamy 4x3 h i piątego dnia zaliczenie prakt., które dziwnym trafem 90% oblewa. Paradoksy są na każdej uczelni widać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: Mårran »

U nas na gineksach grupy mamy po 4 osoby, ale badamy pojedynczo, w gabinecie zabiegowym. Więc sześcioosobowe grupy nie byłyby tu przeszkodą.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: Medycyna Lwów »

no nie wiem, my tez badaliśmy pojedynczo, ale na porody chodzili całą grupą i wiem (akurat mi się nie zdarzyło), że dla wielu rodzących to był tłok i prosiły studentom wyjść. W 6 os to chyba żadna by się nie zgodziła.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: randomlogin »

U nas na gineksach zaszly podobno zmiany ostatnio - na przyklad asystenci faktycznie schodza do swoich grup, co wczesniej nie bylo takie oczywiste (i konczylo sie isciem do domu albo laczeniem). Moze jest lepiej - bede tam za tydzien, to dam znac, chociaz szalu sie nie spodziewam. A co do wypraszania - akurat nasza ginekologia jest znana z hmm. pewnej apodyktycznosci. Taka historyjka z czasow minionych, wielu zapewne znana, gdzie do kolejnych sal wbiegala forpoczta ze slowami sciagac majtki, profesor na obchod idzie - az tak wprawdzie nie jest, ale duzo do przodu to nasza klinika od tych czasow nie poszla jesli chodzi o mentalnosc.
A w ogole to to nie ma nic wspolnego z tematem watku.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: Medycyna Lwów »

ogólnie instytucja obchodu w takim wykonaniu jak jest w większości szpitali to relikt przeszłej epoki, wyraz feudalizmu i coś, co mnie osobiście śmieszy (zwłaszcza ten brak tajemnicy lekarskiej i komentowanie wszystkiego przy innych chorych). Żenada.

Fakt, wracajmy do tematu.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: mickey_mouse »

Proponuję przenieść posty o zajęciach praktycznych na różnych uczelniach do innego wątku - można z nich się sporo dowiedzieć, a jeśli znajdą się w osobnym wątku, to łatwiej je będzie odnaleźć
agatka12
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 10:59

Re: Wymarzona psychiatria

Post autor: agatka12 »

Witam ja ze swojego doświadczenia polecam psychiatrę z Wrocławia, który pomógł mi z depresją. bardzo jestem mu za to wdzięczna i polecam go wszystkim. Jak chcecie profesjonalistę to tylko On.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości