EDTA

Forum chemiczne dla osób chcących podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie badań chemicznych
sandal63
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2017, o 17:24

EDTA

Post autor: sandal63 »

Witam.Nie jestem chemikiem,ale proszę o radę.Czy EDTA-wersenian sodu w proszku da się rozpuścić w soli fiziologicznej. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc (chodzi o wykonanie wlewu z kroplówki Chelatacja na pozbycie się metali ciężkich z organizmu).
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: EDTA

Post autor: Anthrax »

Jak ktoś zatruł się na serio metalem ciężkim, to trzeba jechać na najbliższą toksykologię. Tam będą wiedzieli co robić

Jeśli to odtruwanie organizmu z metali ciężkich to element jakiejś alternatywnej terapii to:
Stanowczo odradzam stosowanie domowych metod rodem z MacGyvera (taka kroplówka nie będzie sterylna i dożylne jej podanie może w najgorszym przypadku spowodować sepsę)

EDTA nie jest lekiem
sandal63
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2017, o 17:24

Re: EDTA

Post autor: sandal63 »

Jeżeli nie jest lekiem to dlaczego w państwach zachodnich jest dopuszczalna na przykład w Niemczech jest nawet refundowana nawet kupiłem gotowe wlewy kroplówkowe o nazwie Di-Natrium EDTA 1,107% losung a także sprowadziłem ze stanów czopki z EDTA o nazwie Kalemin HM 900mg. W naszym zacofanym kraju oczywiście będą za 50 lat,chodzi mi o to że są to drogie leki,a tak naprawdę można je kupić i zrobić za grosze.(Jeśli mają mi poucinać nogi to wolę zaryzykować) A tak w nawiasie wziąłem 30 wlewów i krążenie w kończynach wróciło i nic mnie nie boli. Więc skąd do cholery wzjeło się te przekonanie że EDTA to jakiś wymysł (podejrzewam że osoba która do mnie napisała jest lekarzem i wolała by żebym brał ten syf który nie pomaga a zatruwa cały organizm.Jak by Pan/pani była na moim miejscu to się założę że szukała by innej alternatywy jak trucie się tabletami.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: EDTA

Post autor: Anthrax »

Nie jestem lekarzem, tylko studentem medycyny

Nie jest lekiem według polskiego ustawodawstwa, jak jest w innych krajach to nie wiem (tam może być dopuszczone, tak jak piszesz)

Jedyna obawa jaką wyraziłem dotyczy przygotowania wspomnianej kroplówki (zrozumiałem, że Pan zamierza zakupić EDTA i rozpuścić je w soli fizjologicznej, a następnie podać to dożylnie) - tak przygotowany roztwór nie będzie sterylny i może to spowodować zakażenie.
sandal63
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2017, o 17:24

Re: EDTA

Post autor: sandal63 »

No więc stąd się bierze moje pytanie jak w miarę bezpieczny sposób zrobić tą mieszankę dlatego to pytanie do chemika. Jeśli wiesz i możesz mi pomóc byłbym ci bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.
asmaxx
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2018, o 15:58

Re: EDTA

Post autor: asmaxx »

Witam,

Podpinam się pod temat. Czy udało się Panu zrobić i znaleźć tym samym informacje o wlewach z EDTA? Mam 32 lata, od 2 lat mam alergię, w tym roku jest apogeum, oczy, nos, osłabienie - tragedia. Czytam dużo jak się tego pozbyć, poza dietą - wykluczenie mięsa, nabiału, glutenu, zakwaszeniem żołądka, oczyszczenie wątroby, posty sokowe, itd do tego dochodzi usunięcie metali z organizmu, całego tego syfu. Poza wlewami z EDTA metale usuwa nadmiar witC w organiźmie, JOD - którego stosowanie też jest owiane tajemnicą. Bo są to sprawdzone i stosunkowo tanie rzeczy a po co pacjent ma być zdrowy. Jak zwykle 50 lat za .

Dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości