Czy gryzki skaczą? Skoczogonki?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Janusz12
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2018, o 12:21

Czy gryzki skaczą? Skoczogonki?

Post autor: Janusz12 »

Ostatnio w nowym mieszkaniu spotykam ciemne, bardzo małe (maks 1mm) robaczki, które szybko uciekają. Ale te największe tak jakby odskakiwały. Wyglądają mi na gryzki - dobrze rozpoznaję? Czy gryzki skaczą?
Spotkałem je w kuchni oraz w pokoju wśród książek i innych papierów (dlatego podejrzenie padło na gryzki, ale czy coś innego również lubi papier?)

Jeden znaleziony w kuchni:
Gryzek w kuchni.
Gryzek w kuchni.
I inny który wypadł z kartek na obrus:
Jeszcze żywy.
Jeszcze żywy.
Zbyt szybko biegał, dlatego delikatnie przetrąciłem mu czułki dzięki czemu mogłem zrobić poniższe zdjęcia:
Z przetrąconym czułkiem.
Z przetrąconym czułkiem.
Z przetrąconym czułkiem z innej strony.
Z przetrąconym czułkiem z innej strony.
Bardzo proszę o pomoc i wszelkie opinie w tej sprawie. Chciałbym wiedzieć z czym muszę walczyć.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Czy gryzki skaczą?

Post autor: karteczka88 »

Może skoczogonki?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Janusz12
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2018, o 12:21

Re: Czy gryzki skaczą? Skoczogonki?

Post autor: Janusz12 »

Dziękuję za odpowiedź. Może to skoczogonki, ale czy one nie wolą roślin? Ziemi? Kwiatów?
Tymczasem przypadek o którym wspominam w tym temacie dał się znaleźć w szafce z książkami i w kuchni.
I wydaje mi się, że nie był aż tak biały jak to się wydaje na zdjęciach (lampa błyskowa mogła dodać blasku) - raczej robaki były czarne i bardzo małe (maksymalnie 1mm na oko). I oczywiście przez większość czasu biegały, ale potrafiły też wyskoczyć. W mieszkaniu nie ma zwierząt, ale czy może to być jakaś pchła? Istnieje jakiś inny owad, który chowa się po mieszkaniach ale potrafi też biegać czy skakać?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Czy gryzki skaczą? Skoczogonki?

Post autor: karteczka88 »

Pchła ani pluskwa to nie jest.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości