MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
julialat
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, o 21:52

MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: julialat »

jak wyżej
jak wrażenia i Wasze odczucia?
srulig
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 11:44

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: srulig »

moim zdaniem matura trudniejsza niz zeszloroczna, troche wybiegala poza schemat. wydaje mi sie ze dla tych co pierwszy raz pisali moze byc klopotliwa bardzo
arteriapulmonalis
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 08:21

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: arteriapulmonalis »

Pisałam pierwszy raz i szłam tam z wielką nadzieją, a z powrotem próbowałam nie płakać. Jeśli chemia będzie tak samo trudna to będzie pewnie powtórka za rok
Zadania moim zdaniem nie były wcale podobne do tych zadań z ubiegłych lat. W poprzednich latach mieli witaminę D3 najłatwiejszą z najłatwiejszych, a my witamina C i opis na pół strony, którego prawie się zrozumieć nie dało. Tak samo z tymi enzymami.
Szczerze mówiąc zadania były o niczym. Nie było roślin, nie było metabolizmu, bezkręgowców. Za dużo zadań do pisania rozległych odpowiedzi, a za mało czasu. Nie wiem czy tylko ja tak napisałam beznadziejnie czy więcej osób, czy może progi spadną czy klucz będzie przyjemny
Ale pisanie pierwszy raz to jest ogromny stres, mam nadzieję że na poprawkę pójdę lepiej nastawiona.
wtornamaturzystka
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2018, o 13:39

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: wtornamaturzystka »

U was też dawali arkusze z rozciętymi naklejkami?
rodopsyna
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2018, o 15:01

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: rodopsyna »

Mój arkusz też był rozerwany w jednym miejscu, ta dolna banderola była przerwana.
co do wrazeń to popraiwiałam zeszłoroczną, tzn miałam zamiar poprawić, ale nie sądzę żeby mi się to udało.
TRAGEDIA robią sobie żarty z tymi długimi i zawiłymi tekstami, po czym dają banalne pytanie z tymi wyspami i różnorodnością, który z resztą już występował w jakimś arkuszu, chyba próbnym.
porobiłam błędy w prostej genetyce, bo mój mózg po pytaniach z enzymów, oddychania ptaka, czy witaminy C już odmówił posłuszeństwa
arteriapulmonalis
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 08:21

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: arteriapulmonalis »

Czy oni nie zrozumieją w końcu, że naprawdę spada średnia krajowa z roku na rok?
Zwiększają limity na uczelnie medyczne, a matury coraz trudniejsze. Czy to nie mija się z zamiarem? Od 7 lat marzę o medycynie to pewnie pomarzę sobie jeszcze i 8 rok
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

[Film] MATURA 2018 BIOLOGIA

Post autor: Rabbit Heart »

Według mnie matura była łatwa w porównaniu do tych z 2016 i 2017 roku, jeśli chodzi o zakres wymaganej wiedzy. Było kilka zadań o sformułowanie wniosku, łańcuch troficzny, rozpoznawanie tkanki roślinnej, mikoryza. W poprzednich latach pojawiały się rozbudowane zadania, które wymagały nie tylko oczytania z tekstami naukowymi, ale i bardzo solidnej wiedzy - w tym roku takich trudnych nie było, ale zdaję sobie sprawę, że to tylko moje subiektywne odczucia. Podsumowując, zgadzam się całkowicie z opinią pana Waldemara Lewińskiego
Wlaz2
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2018, o 18:13

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: Wlaz2 »

Były zarówno łatwe jak i trudne rzeczy. Poziom był taki sam jak w poprzednich latach. Trzeba po prostu ogarnąć cały materiał, bo nigdy nie wiadomo na co się trafi. Tak jak forrest gump mówił, matura jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz
arteriapulmonalis
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 08:21

Re: MATURA 2018 BIOLOGIA Jak Wam poszło maturzyści

Post autor: arteriapulmonalis »

Zależy chyba jak komu siadną zadania. Osobiście mi lepiej wychodziły matury z poprzednich lat, bo było dość sporo ekologii i metabolizmu i człowieka a akurat z tym sobie radziłam. I tu też nie chodzi o to że ktoś się nie uczył. Miałam tak wymagająca nauczycielkę ze ciężko było się nie uczyć i moja klasa pisała wszystkie próbne matury na ponad 75+ także. Po prostu ten arkusz był nieprzyjemny, a pytania niezbyt precyzyjne, moim zdaniem był robiony na odwal się, bo do p/f pasowalo zarówno p i f, a z ziarniakami też nie było to zbyt jasne czy chodzi o całe w sensie nie wykielkowane czy całe ze ze skorupka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości