Matura 2019 - opanowanie 4 matur rozszerzonych w rok?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Otter-man
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2018, o 08:18

Matura 2019 - opanowanie 4 matur rozszerzonych w rok?

Post autor: Otter-man »

Witam

W 2019 roku będę prawdopodobnie pisać maturę. Problem w tym, że nie wiem, czy przy wybranych przeze mnie rozszerzeniach poradzę sobie z przygotowaniami w 1 rok. Zastanawiam się nad 4 przedmiotami: matematyka, fizyka, biologia i angielski - niestety żadnego z nich nie mam rozszerzonego w liceum, ponieważ jestem na profilu humanistycznym. Wiem, że to bardzo dużo materiału, ale czy istnieje szansa, że przy systematycznej nauce udałoby się osiągnąć ze wszystkich min. 90% lub chociaż ok. 90%?
Zastanawiam się nad pójściem na studia informatyczne, a w między czasie samodzielną naukę grafiki komputerowej lub programowania. Z drugiej strony bardzo lubię biologię i interesują mnie także kierunki przyrodnicze - tak więc, jeżeli poszłabym na politechnikę i po roku nauki zdecydowała, że to jednak nie dla mnie, dzięki maturze z biologii miałabym szanse na dostanie się na jakiś kierunek związany z przyrodą
Czy może jednak odpuścić sobie biologię i skupić się na trzech przedmiotach?
Jeżeli chodzi o uczenie się, to nie mam z nim problemu, całkiem szybko zapamiętuję nowe informacje, nie mam także większych problemów z matematyką - jedynie trudniejszym zadaniom muszę poświęcić troszkę więcej czasu.

Bardzo potrzebuję podpowiedzi doświadczonych osób - został mi jedynie rok i myślę, że przydałoby się rozpocząć przygotowania, aby jak najlepiej zdać maturę.

Za wszelkie odpowiedzi - serdecznie dziękuję
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Matura 2019 - opanowanie 4 matur rozszerzonych w rok?

Post autor: James Bond »

Napisanie 4 rozszerzeń przy nauce w rok może być ciężko, by uzyskać te 90%.
Matury są teraz nieschematyczne i ciężkie. Wystarczy obejrzeć maturę rozszerzoną z matematyki oraz z biologii. O ile pierwsze zadania z biologii można lecieć z automatu o tyle w dalszej części zadań nachodzą łzy do oczy, bo jest poprostu ciężka.
Osoby po mat fizach mieli problem rozwiązać tę maturę z matematyki. A Ty jesteś na humanie, masz zdecydowanie większą trudność.

Ogólnie nie warto mówić nie spróbuję bo nie dam rady". Spróbować warto i spróbuj.
Nie marnuje czasu, usiądź już dziś sporządź plan działania i realizuj. Napewno będą Ci potrzebne korepetycje, dodatkowe pomoce edukacyjne.
Ucz się systematycznie i odpowiedzialne, nie przekłada na jutrolt- nie ma takiego dnia

Musisz mieć silną motywację, silni ludzie mają silną motywację dlatego osiągają swoje cele.
Pracuje też nad umysłem, dużo biegają, ćwicz aby mózg był do tleniony i gotowy do pracy.
Nie ucz się na siłę nie ma sensu. Nauka ma Cię porwać, ma wzbudzać w Tobie zainteresowanie, ma sprawiać Ci przyjemność.

Powodzenia baw się dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości