Mydło siarkowe

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Adaś Miałczyński
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:13

Mydło siarkowe

Post autor: Adaś Miałczyński »

Przeczytałam gdzieś, że mydło siarkowe dobrze działa na cerę trądzikową. Poszłam do apteki, kupiłam, wypróbowałam i faktycznie pomaga rewelacyjnie już po 2 dniach. Niestety mydło strasznie wali siarkowodorem, co prawie wyklucza częste użytkowanie.

Każde takie mydło tak ma, czy tylko te naturalne?
Możecie polecieć jakieś mydło siarkowe o neutralnym bądź przyjemnym zapachu?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Mydło siarkowe

Post autor: kliop »

W trądziku wszystko, co zmywa łój ze skóry, pomaga. Odwrotnie każda dodatkowa porcja tłuszczu np. maść szkodzi.

Mydło siarkowe usuwa tłuszcz szczególnie dobrze (nie wiem, co ono ma w sobie takiego) i nawet pocieranie skóry po nim daje dużo większe tarcie niż po innych mydłach, więc w trądziku będzie lepsze niż inne mydła. Żeby pozbyć się zapachu (wydaje mi się, że to nie siarkowodór tylko coś innego) spróbuj je lepiej zmywać wodą. Uwaga na oczy, bo szczypie!
Grace579
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 07:56

Re: Mydło siarkowe

Post autor: Grace579 »

Niezbyt mi podchodziło, za bardzo wysusza jak na moje.
Kuszelka
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2018, o 13:42

Re: Mydło siarkowe

Post autor: Kuszelka »

Też kiedyś próbowałam ale za bardzo wysusza skórę, zdecydowanie lepiej u mnie sprawdza się emulsja micelarna cetaphil. Dobrze oczyszcza nawet z makijażu, niewilża, chroni skórę, co ważne też dla mnie jest przeznaczona do skóry problematycznej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości