Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
chroboczek
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2018, o 14:35

Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: chroboczek »

Myślałem ze to jakiś wirus ale byłem u lekarza i niczego takiego nie stwierdzil. Bolało mnie ucho więc dostałem jeszcze skierowanie do laryngologa, własnie od neigo wróciłem i wszystko jest w porządku. Zasugerował ze to moga być ósemki, że od nich cała szczęka może boleć i promieniować do ucha to ja w sumie tak trochę mam. Tylko że jestem mocno po 30-stce więc nie sądze zeby mnie ten problem dotyczył ale mimo wszystko zanim pójde do denstyty postanowiłem tu zajrzec i zapytać czy to jest w ogóle możliwe?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: Mårran »

Oczywiście, że jest. Wiele osób koło trzydziestki nie ma jeszcze wyrżniętych ósemek (np. ja) i dopiero ten ból przed nim
Pani Buka
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: anabelbabel »

Moja siostra jest jeszcze starsza i jej nadal nie wyrosły więc chyba możliwe. Chociaz podobno u niektórych ludzi nigdy sie nie wyrzynają. Nie wiadomo. Organizm ludzki pokomplikowany, lepiej sie spytac kogoś kto sie na tym zna niż tak gdybać i przypuszczac. Może być też tak że lekarz sie nie wyznał, przydałaby sie opinia kogoś drugiego żeby mieć pewnosc.
Awatar użytkownika
Bianconiglio
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2017, o 09:36

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: Bianconiglio »

Jest to jak najbardziej możliwe. Wprawdzie jestem trochę przed 30, ale tylko w zeszłym roku usunęłam 2 ósemki. Możliwe, że za niedługo czeka mnie usunięcie trzeciej. Za to czwarta ani myśli na razie wychodzić.
ArtDent
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, o 11:22

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: ArtDent »

Ból promieniujący do ucha może być skutkiem wyrzynania ósemek dolnych, ale aby się o tym przekonać, niezbędna będzie bezpośrednia konsultacja stomatologiczna. Standardowo zęby mądrości wyrzynają się między 17. a 25. rokiem życia, ale od tej reguły są wyjątki, więc niewykluczone, że ten problem dotyczy również Ciebie. Przy okazji wizyty u dentysty będziesz mógł sprawdzić, czy - w przypadku stwierdzenia wyrzynających się ósemek - kwalifikują się one do usunięcia czy nie będzie takiej potrzeby.
chroboczek
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2018, o 14:35

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: chroboczek »

Jak to czy sie kwalifikują? Ósemki chyba z zasady sie wyrywa, a przynajmniej ja nie znam przypadku gdzie ktoś by miał i nie usuwał. Własnie dlatego ja tak o to wypytuje bo ten ból ucha jeszcze nic ale jak przyjdzie rwać zęba to chyba uciekne z fotela.
ArtDent
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, o 11:22

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: ArtDent »

Prawdą jest, że u większości osób zęby mądrości kwalifikują się do usunięcia, ponieważ ze względu na ich usytuowanie, są wyjątkowo narażone na próchnicę i stany zapalne. Mogą też przeszkadzać w płynności pracy szczęki i żuchwy oraz negatywnie wpływać na pozostałe zęby. Zdarza się jednak, że ósemki wyrzynają się prawidłowo, a zdrowych zębów nie ma sensu usuwać. Przyjdź na wizytę, sprawdzimy, jak to wygląda w Twoim przypadku. W naszym gabinecie zabieg ekstrakcji ósemki jest zupełnie bezbolesny i w większości przypadków nie przynosi powikłań. W ramach przygotowania do zabiegu wykonujemy tomografię cyfrową, aby zapewnić bezpieczeństwo i przewidywalność zabiegu. W zakładce “chirurgia stomatologiczna” na naszej stronie internetowej możesz poczytać o tym, jak przebiega zabieg i jak należy zachowywać się po ekstrakcji: [mod]. Na wszelkie pytania odpowiemy też podczas konsultacji, zapraszam
Awatar użytkownika
ulcia_p
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:49

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: ulcia_p »

zgadzam się. Ósemki wyrywa się wtedy, kiedy rosną krzywo albo się psują.
A często się psują, no bo trudno o nie dbać, skoro są tak głęboko.
Ale nie każdy od razu musi je usuwać. Ja mam i to tylko na dole. Na razie (odpukać) nic się z nimi nie dzieje, a wyrywanie zębów też nie jest super ekstra, bo potem się te zęby przesuwają".
axl231
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2018, o 16:04

Re: Ból zęba i ucha - ósemki po 30?

Post autor: axl231 »

Witam, jeżeli dalej dokucza Ci ból ucha to słyszałem, że pomocna jest metoda bicom optima. I na uszy i na zęby
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości