Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
ChemicznyFanatyk
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:55

Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Post autor: ChemicznyFanatyk »

Hej, jakie polecacie zbiory z fajnymi zadaniami obliczenowymi? W szkole zaczynamy chemię organiczną, więc chciałbym zamknąć już dość dobitnie temat obliczeniówek, na tyle, aby radzić sobie z większością zadań. Do obecnej chwili Witowski i Pazdro to były zbiory, które u mnie królowały, i tak jak spełniły swoją rolę w przypadku typowej chemii nieorganicznej i budowy atomu, tak z obliczeniówkami (które robiłem głownie z Witowskiego) jest już trochę gorzej, w sensie nie mam problemu raczej z zadnymi prostszymi/srednio trudnymi zadaniami, ale po tym jak z matury tegorocznej większość obliczeniówek mi wyszła źle postanowiłem coś zmienić, aby za rok, wtedy kiedy będę pisał maturę, nic mnie nie zaskoczyło. A więc- jakie zbiory polecacie typowe pod obliczeniówki? Mogą być nowe, stare- bylebym mógł się z nich nauczyć robić praktycznie każdy typ zadań obliczeniowych.
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Post autor: bulaj »

Barbara Pac
, wydawnictwo Omega
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
ChemicznyFanatyk
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:55

Re: Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Post autor: ChemicznyFanatyk »

Dzięki za odpowiedź, zbiór już w drodze A co myślisz o ABC maturalnym oraz o Maturalnie że zdasz? Warto, czy raczej zbiór Barbary Pac wystarczy?
srulig
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 11:44

Re: Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Post autor: srulig »

Do obliczen z organicznej chemii to najlepszy imo Kosztołowicz ma taki pomaranczowy zbior, zadania troche ponad poziom ale daje sporo
ChemicznyFanatyk
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:55

Re: Zbiory z dobrymi obliczeniówkami

Post autor: ChemicznyFanatyk »

Jak już przebrnę nieco dalej w organicznej, to się nim na pewno zainteresuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości