Histamina

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Histamina

Post autor: sparky »

Witam , otóż odkąd tylko pamiętam mam problem z czerwienieniem się . Buracze się z byle powodu , nawet nie stręsując się. Czytałem ostatnio ,że za wszystko to odpowiedzialna jest histamina - rozszerzając naczynia krwionośne i zwalniając przepływ krwi. Zamierzam iść do lekarza po leki przeciwhistaminowe .

Jakie skutki uboczne może mieć zatrzymanie wydzielania histaminy w organizmie ?

Nie chce sobie zaszkodzić , ale mam czerwone policznie praktycznie całe czasy.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Histamina

Post autor: zdzisław »

Zeby kupic leki phistaminowe nie musisz iść do lekarza - niektóre preparaty kupisz bez recepty.

Aczkolwiek mała szansa, ze Ci to pomoże.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Histamina

Post autor: sparky »

Jakie skutki uboczne może mieć zatrzymanie wydzielania histaminy w organizmie ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Histamina

Post autor: zdzisław »

wydzielania histaminy nie zatrzymasz. leki phistaminowe działaja na zasadzie blokowania receptorów.
Poniewaz receptorów dla histaminy sa przynajmnie 3 rodzaje to w zależności który receptor sie zablokuje takie sa objawy.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Histamina

Post autor: zdzisław »

PS przy objawach jak w pierwszym Twoim poscie poczytaj sobie o rakowiaku i serotoninie.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Histamina

Post autor: sparky »

Nie, to raczej nie to , nie jest aż tak źle
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Histamina

Post autor: sparky »

Nie wiem czy dobrze rozumiem Jeśli biorąc leki antyhistaminowe zablokuje histaminę w organizmie a jest ona odpowiedzialna za rozszerzanie naczyń krwionośnych = rumień , to obojętne co byłoby przyczyną mojej choroby , przestanie ona się ujawniać, bo zablokowałem ten ostatni szlak prowadzący do czerwienienia ?

Wszystko co związanie jest z czerwienieniem musi przejść drogą pobudzenie wydzielania histaminy kontakt z receptorami w naczyniach rozszerzania naczyń ?

Pierwsze zwężane będą te małe naczynka czyli twarz ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Histamina

Post autor: zdzisław »

mechanizmów naczynio - ruchowych jest znacznie wiecej. Nie wyłączysz działania histaminy całkowicie, tylko zmniejszysz dzialanie do nazwijmy to rozsadnego poziomu. Na pewno nie zaszkodzi spróbować. Natomiast nie jest powiedziane ze na 100% to pomoże.
kinia3
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2018, o 13:26

Re: Histamina

Post autor: kinia3 »

Może warto przejść na dietę antyhistaminową? Wiele osób sobie ceni
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości