Współczesna neurobiologia, a psychologia

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
lafoniz
Posty: 83
Rejestracja: 27 sty 2013, o 19:29

Współczesna neurobiologia, a psychologia

Post autor: lafoniz »

Słuchając swego czasu wykładu na temat chorób psychicznych, a następnie dygresji na temat psychoanalizy Freuda doszedłem do pewnego pytania na, które nie jestem w stanie odpowiedzieć, ani nie wiem jak zabrać się, aby znaleźć na nie odpowiedź.

Ludzie, którzy doznają w swoim życiu pewnego rodzaju tragicznych wydarzeń (przykładowo wyjazd do Afganistanu na wojnę) wracają z takiej wojny z całkowicie innym stanem psychicznym, co jest spowodowane zaistniałymi zdarzeniami i z ogólnej perspektywy wydaję się zrozumiałe, jednak mnie bardziej ciekawi inna kwestia. W jaki sposób kontakt z otoczeniem poprzez same emocje i zaistniałe wydarzenia może wpłynąć na fizyczne zmiany w mózgu, które prowadzą do zmian takich jak np. histeria?

Czy można to w jakiś konkretny sposób wyjaśnić odwołując się do takich nauk jak neurobiologia?
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Współczesna neurobiologia, a psychologia

Post autor: Rabbit Heart »

Myślę, że odpowiedzi trzeba by było szukać w epigenetyce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości