Pole magnetyczne

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Przemek1
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2018, o 00:54

Pole magnetyczne

Post autor: Przemek1 »

Witam, mam takie pytanie, może ktoś się orientuje. Chodzi mi o to, że ostatnio zastanawiałem się czy pole magnetyczne ma wpływ na przewodnictwo elektryczne cieczy, bądź roztworów. W sumie to bardziej chodzi mi o elektromagnes. Może podam taki przykład. Powiedzmy że weźmiemy oczywisty elektrolit czyli woda i sól kuchenna. Poprzez niego podłączmy żarówkę do baterii. Czy wsadzając magnes lub elektromagnes do wody, czyli działając polem magnetycznym na roztwór uzyskamy pogorszenie lub polepszenie przewodności elektrycznej roztworu. Akurat tutaj w tym przypadku odpowiedź raczej brzmi nie, zrobiłem doświadczenie. Choć nie wiem czy moc mojego elektromagnesu była wystarczająca. Spróbowałem też z wodą destylowaną i nie zaczęła magicznie przewodzić prądu. Pytanie moje jest takie, czy wiecie może coś na ten temat? Czy wyczytaliście kiedyś o cieczach, roztworach które zmieniały zdolność przewodzenia prądu elektrycznego pod wpływem pola magnetycznego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości