Koszty medycyny

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
jyer
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2017, o 09:48

Koszty medycyny

Post autor: jyer »

Hej. Mam kilka pytań odnośnie studiowania medycyny.

-Ile wynoszą Wasze miesięczne koszty utrzymania w miastach typu Szczecin, Rzeszów, po prostu nie chodzi mi o największe - Kraków, Wawa itp.
-Ile CZASU kosztują studia medyczne, ile czasu dziennie macie na coś innego poza nauką?
-Ile lat tak na prawdę trwa nauka od 1.dnia studiów do uzyskania specjalizacji(kwestia indywidualna, ale pytam o doświadczenia, statystykę).
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Koszty medycyny

Post autor: kliop »

Ile CZASU kosztują studia medyczne, ile czasu dziennie macie na coś innego poza nauką?
Ja uczę się 20-25h/tydz. (w końcówce semestru i w sesji więcej, ale wtedy nie ma już ćwiczeń). Nie przerażaj się, można się przyzwyczaić Nie lubię uczyć się w nocy, dlatego robię to głównie w weekendy i w tramwaju, a po powrocie z zajęć mam całe popołudnie i wieczór dla siebie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Koszty medycyny

Post autor: Mårran »

Studia plus staż plus specka to minimum jakieś 11,5 roku. Wydłużają albo studia (powtarzanie roku, dziekanka), albo specka (niedostanie się, zmiana specki, urlopy, zwolnienia). Na każdym etapie, najczęściej na specjalizacji, wydłuża macierzyński.

Ale nie patrzyłabym na to tak. Większa różnica jest między studentem a specjalizantem niż między specką a po niej. Na specy pracujesz normalnie, zarabiasz, dyżurujesz, tak jak po.
Pani Buka
Lucherino
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 15:24

Re: Koszty medycyny

Post autor: Lucherino »

No zarabianie przed i po specjalizacji nie jest takie samo
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Koszty medycyny

Post autor: Mårran »

No zarobki się mogą różnić, ale chodzi mi o to, że na studiach nie zarabiasz nic, chyba że dorabiasz sobie jakoś, a na specy masz pensję normalną.
Pani Buka
Marriss
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2018, o 14:29

Re: Koszty medycyny

Post autor: Marriss »

Czas to w sumie kwestia indywidualna, każdy się uczy w różnym tempie. No i pozostaje kwestia zaangażowania takiego studenta, niektórym wystarczą tróje, a inni chcieliby dostawać piątki.
Naelan
Posty: 15
Rejestracja: 2 paź 2018, o 10:20

Re: Koszty medycyny

Post autor: Naelan »

Czas to kwestia mocno indywidualna, tak jak wyżej, dlatego nie ma co sugerować się opiniami innych.
Daniel15
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, o 07:52

Re: Koszty medycyny

Post autor: Daniel15 »

Większość rzeczy na tym forum to kwestia indywidualna więc zamknijmy forum, bo nie ma co się sugerować opiniami innych
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Koszty medycyny

Post autor: Karol__ »

Informacje naukowe są bardzo indywidualne (: Zupełnie w przeciwieństwie do zdolności osobników, różniących się genetycznie i środowiskiem w którym zostały wychowane, do zapamiętywania i rozumienia informacji.
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, głupio by było.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości