Akrobatyka

Tutaj znajdziesz posty tylko o sporcie w Polsce i na świecie
thox angel

Akrobatyka

Post autor: thox angel » 1 sie 2008, o 20:39

Czy ktoś może to uprawia ?

Ja uprawiam "akrobatykę podwórkową" tzn. umiem frontflipa, backflipa, fiflaka oraz wiele kombinacji z nimi związanych.

melemanka

Re: Akrobatyka

Post autor: melemanka » 3 sie 2008, o 15:10

O! Jak miło :)
Coprawda trenowalan GSK (gimnastyka sportowa) ale mysle ze do akrobatyki ma niedaleko :P
Nie cwiczylam zawodowo, ale 'profesjonalnie'. Teraz (wiek, szkola, inne ...) do grupy juz nie naleze, tez wicze na podworku oraz probuje roznych bardziej bezpiecznych figur, najczesciej z gimnastyki artystycznej (przejscia, pozycje rownowazne, skoki pol- i szpagatowe)

Uou, gratuluje, backflipy, aeriale i rundaki nie naleza do bezpiecznych. Masz ludzi do asekuracji? Na jakim podlozu cwiczyz? :P
Pozdrawiam.

thox angel

Post autor: thox angel » 3 sie 2008, o 21:07

Ćwiczę gdzie sie da, trenuje z kolegami. Nikt nas nie asekuruje ;p dlatego mówię, że akrobatyka podwórkowa. Ostatnio udało mi się zrobić 6 fiflaków i podwójnego backa ;p

melemanka

Post autor: melemanka » 4 sie 2008, o 11:13

Szesc fiflakow pod rzad? :o Gratulacje, mi by to przez lapy nie przeszlo, co dopiero na podworku.
podwojne Salto w tyl zakladam ze z ławeczki i w pozycji kucznej, bo jesli inaczej to mozesz zaczac powaznie myslec o wyczynowej akro :)

thox angel

Post autor: thox angel » 4 sie 2008, o 20:35

Po 6 fiflakach już wykręca się bez problemu, samo wybija do góry :P

melemanka

Post autor: melemanka » 5 sie 2008, o 09:15

Mi np. po 3 uginaja sie rece :P
Samo 'krecenie' rzeczywiscie potem jak automat, dlatego wykorzystuje to na salta.
Zreszta wazna jest tez technika, wyprostowane i zlaczone nogi, niezbyt duze wygiecie w odcinku ledzwiowym itp.

thox angel

Post autor: thox angel » 5 sie 2008, o 21:44

Heh nie znam tego wszystkiego od takiej strony powiem szczerze :P robię to bo to kocham, a pozatym mobilizuje do treningu.

melemanka

Post autor: melemanka » 14 sie 2008, o 13:28

malo jest takich ludzi, bo akrobatyka nie jest popularnym sportem a pozatym jest niebezpieczna
tez na to nie patrze u siebie szczerze mowiac, ale na tych bledach i elementach podwyzszajacych wartosc wystepow troche sie znam :) Wiele z nich jest kontuzyjnych

Teraz na igrzyskach jest na co popatrzec. :) Czekamy na skok Blanika na finalach :D
Oby rozprawil sie ze wszystkimi chinczykami...

Awatar użytkownika
pingus18

Post autor: pingus18 » 14 sie 2008, o 20:51

Ja raz próbowałem fiflaki to mało się nie połamałem! lol :D

Tak samo skoki przez kozła z wybycia z odskoczni! Leciałem na szczupaka i o mały włos nie skręciłem sobie karku!

thox angel

Post autor: thox angel » 25 sie 2008, o 07:47

U mnie było to tak, że najpierw trenowałem Le Parkour, potem połączyłem to z akrobatyką a teraz uprawiam już tylko akro.

Speedy97

Post autor: Speedy97 » 20 lut 2010, o 17:43

siema mam kilka pytan 8) 8) :!: :?: :evil:

mam pytanie o Salcie w Tył byłem dziś z kumplami na basenie i się nauczyłem Salto w Tył 8) 8) 8) i właśnie do Wody spadałem na nogi proste ;) i chciałbym wiedzieć czy w salcie w tył jest tak łatwo go wykonywać jak we wodzie :?: :?: czyli że np na Chodniku ulicy piaskach i tym podobne ? prosze o szybko odpowiedz; )

Ja trenowałem i trenuje Le Parkour + Akro = dobrze mi to wychodzi ;) czasem z kumplami też trenujemy Free Run :)

Proszę o szybko odpowiedz ;)) :!:

Goliat77

Post autor: Goliat77 » 4 cze 2018, o 10:25

Aktobatyka to jest na bank bardzo ryzykowny i niebezpieczeny sport. Tylko dla największych kozaków.

ODPOWIEDZ