Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluczyć?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluczyć?

Post autor: seqtek95 »

Siemka
Pisze w tym dziale, bo nie znalazłam innego. Dlatego proszę o wybaczenie za zły dział.

Moja kumpela chciałaby studiować medycynę, ale jest owy problem. Ma ona podejrzenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Czy to może ją wykluczyć ze studiowania? Czy znacie kogoś chorego na Leśniowskiego-Crohna, który studiuje na uczelni medycznej?

Bardzo prosze o jakieś odpowiedzi .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Mårran »

Choroba ta nie wyklucza ze studiowania medycyny, jak zresztą żadna inna.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Medycyna Lwów »

choroby psychiatryczne (choćby częsta schizofrenia paranoidalna) absolutnie wykluczają - niestety sam znam osobę z tą chorobą, która choć z problemami studia skończyła.
Podobnie inne ciężkie schorzenia schorzenia somatyczne.
ChLC nie wyklucza.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Mårran »

Kaamil, wykluczają ze studiowania czy z zawodu? Bo nawet nie wiedziałam
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Medycyna Lwów »

i tu jest problem formalny (nienawidzę czytać ustaw, więc nie odnajdę), ale problem tyczy się szerokopojętej med. pracy i orzekania o zdrowiu do możliwości otrzymywania PWZ jak potem do pracy - choroby psychiatryczne jak wyżej wspomniana są częste i najprościej w świecie niebezpieczne dla pacjenta takiego lekarza. Schizofrenik nawet ustawiony na lekach bywa nieprzywidywalny taki jest obraz tej strasznej choroby. Nie muszę chyba mówić, że ukrycie choroby psych. u med. pracy trudne może nie być i tak robią i tacy leczą potem o zgrozo.
Wiem, że jak lekarz zauważy coś tego typu u innego lekarza powinien to zgłosić do Izb Lekarskich, nie wiem jak ma się to w ustawach i w życiu, przydałby się ktoś bardziej dośw. by wypowiedział się.

Co do ciężkich chorób somatycznych to choćby ciężka NS NYHA IV na tle np. wady serca w sposób oczywisty wykluczy z studiowania medycyny z racji ograniczeń w funkcjonowaniu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Mårran »

Ale problem formalny ma się dopiero przy staraniach o PWZ w przypadku lekarza medycyny pracy?
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: Medycyna Lwów »

teoretycznie problem ten powinien być wcześniej, ale skoro med. pracy załatwia większość jak załatwia, a takie osoby krytycyzmu nie mają to i są takie kwiatki jak ten mój znajomy".
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluc

Post autor: seqtek95 »

Dziękuję wam za odpowiedzi
innga55
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2016, o 17:43

Re: Czy stwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna może wykluczyć?

Post autor: innga55 »

Dokładnie też mi się wydaje że problem powinnien wystepować wcześniej. Ja chorują na tą chorobę Leśniowskiego-Crohna i musze polecić klinikę [mod], możecie się zarejestrować i umówić na wizyty kontrolne. Posiadają niezłych fachowców od tej choroby, lekarze specjaliści na pewno wam pomogą Ja jestem mega zadowolony z tej kliniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość