Owad do rozpoznania :)

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Tortuga
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2018, o 09:35

Owad do rozpoznania :)

Post autor: Tortuga »

Witam!
Jest to mój pierwszy post, więc nie jestem do końca pewien czy piszę go w prawidłowym dziale - proszę o wyrozumiałość
Mój problem pojawił się około pięciu minut temu. Doszło do pewnego niezbyt przyjemnego spotkania.
Mianowicie, przebierałem poszewki z poduszek i gdy jedna z nich znajdowała się na podłodze dostrzegłem na niej"nieproszonego gościa".
Zdaję sobie sprawę z tego, że mój opis może nie doprowadzić naprowadzić Was na prawidłowego robaka, ale myślę, że warto spróbować. Był on brązowy i poruszał się dość szybko (nie latał), ale miał bardzo charakterystyczną cechę. Zgaduję, że przytwierdzone było to do jego odwłoku, chociaż nie widziałem go, ponieważ miał skrzydła - płaskie, ułożone wzdłuż ciała. Była to swojego rodzaju kulka, będąca również w kolorze tego owada.Miała około 1,5-2mm średnicy. Podczas próby złapania go w chusteczkę, w celu pozbycia się, niespodziewanie kulka odczepiła się, a robak ruszył dalej. W tym momencie muszę zaznaczyć, że niezbyt boję się owadów, ale ta scena wywołała u mnie najzwyczajniej w świecie obrzydzenie, które zostało spotęgowane po chwili. Ująłem zbiega w chustkę i przy okazji chciałem wziąć to, co pozostawił po sobie. Wówczas, gdy już chwyciłem tę kulkę (a zaznaczam, że było to w miarę delikatnie) poczułem i usłyszałem delikatne pęknięcie. Nigdy nie zareagowałem takim wrzaskiem na owada . Podejrzewam, że było to jego potomstwo. Chcę się upewnić (mam nadzieję, że uda wam się rozszyfrować ten ewenement ), że nie mieszkało to w mojej pościeli, ponieważ chyba już nie zasnę w moim łóżku.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie próby pomocy
Pozdrawiam forum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość