Farmacja-czy warto?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

zobaczymy jak ty się rozwiniesz:D już się nie mogę k***a doczekać żeby to zobaczyć:D
[at] wierzę, też bym nie poszedł za żadne skarby
buldogmgr
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, o 19:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: buldogmgr »

To co pisza mgr farm czy alex to 100% prawda. Studenci chyba nie wiedza jeszcze co ich czeka w doroslym zyciu, a kadra opowiada wam bajki jaki to prestizowy kierunek kończycie. Po farmacji czeka was gehenna,wegetacja, stagnacja i rozczarowanie. Jeszcze kobiety to może jakoś zniosą, ale dla faceta to masakra. Ja osobiście studiowałem to gówno na przełomie wieków, w czasach posperity i wtedy było pare lat koniunktury i było ok. Teraz to wszystko minęło bezpowrotnie.
mcdreamy69
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 21:10

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mcdreamy69 »

Jesteście strasznie żenujący, a w dodatku tylko udajecie magistrów.

Nie chcę mi się wierzyć, że osoba z dyplomem jest zdolna pisać w tak wulgarny sposób historie z mchu i paproci, naprawdę.

Trolling można wyczuć na kilometr, nie mówiąc już o małej liczbie komentarzy na tym forum z waszej strony - nasuwa to jedynie dość oczywisty wniosek.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: alex123123 »

Niestety, frustracja farmaceutów daje znać w komentarzach . Zawód farmaceuty jest dziś zupełnie niepotrzebny, pomijany , lekceważony, deptany itp itd. Najpierw głupoty na studiach w stylu nauka 1000 wzorów na egzamin z chemii leków, która wiedza jest zupełnie nieprzydatna, pózniej wypuszczenie zielonego absolwenta, nieprzygotowanego do jakiejkolwiek roli w przemysle czy innej ambitnej pracy. Taki absolwent trafia do apteki, gdzie w razie słabej sprzedaży trafia na listę wstydu albo jest zwalniany lub mobbingowany. Zarobki psie, facet nie utrzyma rodziny będąc farmaceutą- praca niestabilna i mało płatna.

NIE STUDIUJCIE FARMACJI/
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

mcdreamy69 chcesz kopie PWZ na maila? albo dyplom ukończenia studiów? a kim Ty jesteś?
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

a dobra już wiem, studiujesz farmację no to znaczy, że jeszcze nie wiesz co Cię czeka też taki byłem, dokładnie takim samym baranem byłem. Też nie chciałem iść na lek.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: alex123123 »

Kolejnym rozwiązaniem, który wprowadziło Lubuskie jest zachęcenie absolwentów do podjęcia pracy. W tym celu przeznaczono w br. 900 tys. zł na wsparcie stypendialne dla przyszłych lekarzy, którzy pozostaną w regionie. W kolejnych dwóch latach ma trafić na ten cel 1 mln zł na każdy rok. Dzięki tej dotacji wypłacanych jest po 2 tys. zł miesięcznie wszystkim studiującym w Polsce studentom medycyny - pod warunkiem, że podpiszą umowę z jednostkami ochrony zdrowia w Lubuskiem, z którymi współpracuje uczelnia prowadząca kierunek lekarski.
Widzicie? tylko lekarski ma sens, po farmacji dostaniecie z łaski 2700 na łapke w sieci i 12 godzinne zmiany, targety do wyrobienia. A jak nie to wont.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: alex123123 »

Wg MZ lekarz ma prawo do klauzuli sumienia, farmaceuta niekoniecznie, ma tylko bezrefleksyjnie sprzedawać co lekarz każe. Farmaceuta jest takim półczłowiekiem, najlepiej jakby zniknał i nie przeszkadzał innym w robieniu biznesu.

Natomiast jeśli chodzi o klauzulę sumienia u farmaceuty, to należy zwrócić uwagę, że współczesne apteki funkcjonują inaczej niż kiedyś. Dzisiaj mamy do czynienia właściwie tylko ze sprzedażą gotowych preparatów. Pytanie zasadnicze jest takie: czy można nie sprzedać pewnych produktów, powołując się na klauzulę sumienia. Muszę przyznać, że nie mam na ten temat wyrobionego zdania - mówił Szumowski.

Zaznaczył jednak, że klauzula sumienia u lekarzy jest jednak czymś innym". Dodał, że głosy w sprawie tego, czy klauzula sumienia powinna być wpisana w zawód farmaceuty są podzielone.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

farmacja to dno.
DZ9898
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2017, o 13:46

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: DZ9898 »

Mgr farm Alex duet niezadowolonych z życia ludzi, którzy czekają tylko na jakiś nowy temat na tym forum w tym dziale żeby błyskotliwie dać do zrozumienia że nie ma sensu tego studiować.Serio co wam da takie pisanie jak i tak o tak na każdej uczelni na tym kierunku będzie wypełniona ilość miejsc. Zajmijcie się rodziną, przestańcie już tak zniechęcać wszystkich do tego kierunku bo aż żal na to patrzeć, sytuacja w Polsce jest jaka jest z tym kierunkiem tak samo jak z resztą medycznych, pozatym skoro uważacie te studia i prace po nich za dno rozumiem że już nie pracujecie w zawodzie tak ?
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: eryk444 »

No wreszcie ktoś mądry. Zgadzam się w 100% z powyższym postem i też bardzo chętnie się dowiem, czy wspomniani panowie zmienili profesję.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: alex123123 »

Po farmacji nie da sie przekwalifikować. Trzeba kończyć następne studia czy licencjat. To nie ekonomia czy zarządzanie że masz do wyboru setki stanowisk i firm. Po tym paskudnym kierunku jest apteka i nic poza tym przeważnie.
Zarobki:
lekarz na kontrakcie w szpitalu 100 zł / h , kilkanaście tysięcy /miesiąc.
farmaceuta w szpitalu- przeważnie 2800- 3500 brutto z wielką łaską.

Jeśli ktoś chce studiować farmację, to jedynym sensem tego jest natychmiastowy wyjazd do pracy za granicę- Niemcy, Szwajcaria,Norwegia.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

alex123123 pisze:
12 cze 2018, o 12:38
Po farmacji nie da sie przekwalifikować.
Naprawdę? Nie da się przeżyć skoku z drapacza chmur, natomiast przekwalifikować się da zawsze. Wiele osób dopiero po skończeniu studiów potrafi odkryć, że to jednak nie to, po czym wybierają inną drogę i jakoś się im udaje. Dlatego to, co piszesz, jest po prostu śmieszne.

Oczywiście, czasami trzeba skończyć inne studia, ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli ktoś wie, co chce robić, to moim zdaniem gotów jest poświęcić kolejne kilka lat, żeby swój cel osiągnąć. Są nawet osoby, które zaczynają studia w wieku ponad 26 lat i co z tego? To ich wybór, robią to, co uważają za stosowne. Jeśli jesteś niezadowolony z tego, że skończyłeś farmację, a tak ubóstwiasz kierunek lekarski, to idź się kształcić na lekarza, może nie będziesz najstarszą osobą na roku. Szerokiej drogi.

Pozwolę się też odnieść do jednego z Twoich wcześniejszych komentarzy:
alex123123 pisze:
12 maja 2018, o 20:59
Najpierw głupoty na studiach w stylu nauka 1000 wzorów na egzamin z chemii leków, która wiedza jest zupełnie nieprzydatna, pózniej wypuszczenie zielonego absolwenta, nieprzygotowanego do jakiejkolwiek roli w przemysle czy innej ambitnej pracy.
Hmm. A czy okrutnie szczegółowa nauka anatomii człowieka przyda się np. lekarzowi rodzinnemu? Tak samo lekarzowi rodzinnemu nic nie da wiedza na temat topografii jakichś najmniejszych tętnic czy nerwów, jak farmaceucie pracującemu w aptece wzory strukturalne kilkuset leków.

Każde studia charakteryzują się tym, że są przedmioty, które większości studentom się nigdy nie przydadzą w życiu i po prostu trzeba je zaliczyć. Wiele razy zastanawiałem się, po co mi są niektóre przedmioty - Psychologia z socjologią, Historia filozofii, po co mi np. wiedza z zakresu podstaw chemii kwantowej, znajomość funkcji wszystkich interleukin, czy umiejętność mierzenia temperatury wody metodami elektrycznymi. Po prostu przez niektóre przedmioty trzeba przejść.

Tak już się ukształtował program studiów, że na lekarskim każdy student na I roku musi wiedzieć, co to jest sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi, a każdy student na I roku farmacji musi wiedzieć, że taki kation z takim anionem da osad o takim kolorze, który rozpuszcza się w czymś tam. Trzeba się DOSTOSOWAĆ. Poza tym każda uczelnia jest inna, często w obrębie jednego wydziału różne zakłady inaczej traktują studentów - jedni potrafią zrozumieć, że są ważniejsze rzeczy i nie robią problemów, a inni na złość utrudniają zaliczenie. Takie jest życie.

Przestań ciągle jęczyć, że farmacja jest be, i odradzać wszystkim dookoła, żeby nie studiowali farmacji. Weź się w garść - jeśli Ci się nie podoba to, ile zarabiasz w stosunku do tego, jakie studia skończyłeś, to zrób coś z tym, bo sprawiasz w tej chwili wrażenie osoby, która podbudowuje swoją samoocenę, pisząc na forach w Internecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość