Opieka farmaceutyczna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Opieka farmaceutyczna

Post autor: mediatan »

maddie pisze:Nie wiem jak to jest mozliwe zeby farmaceuta nie potrafil doradzic w zwyklej aptece?
Wg mnie farmaceuta nie tyle nie umie, co zazwyczaj mu się nie chce i odsyła do lekarza. Nie raz już coś takiego widziałem niestety.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Opieka farmaceutyczna

Post autor: tin »

Nie tyle mu się nie chce, co nie zawsze posiada kompetencje do tego, żeby wam coś polecić. Można takim jak ty tłumaczyć, że anginy nie leczy się tabletkami do ssania typuseptolete", ale jak się taki uprze to krew tężeje w żyłach. Niektóre objawy jasno wskazują na konieczność wizyty u lekarza, a w razie wątpliwości także tam pacjenta się kieruje. Farmaceuta może zaproponować środki doraźne, ale od leczenia choroby jest LEKARZ!
Ja nie potrafię postawić diagnozy pacjentce którą bolą plecy. Starajmy się rozróżnić opiekę farmaceutyczna od szarlatanerii!
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Opieka farmaceutyczna

Post autor: mediatan »

tin pisze:Ja nie potrafię postawić diagnozy pacjentce którą bolą plecy.
Ależ ja nie miałem na myśli stawiania diagnozy. Chodziło mi o sytuacje gdy klient pytał o informacje na temat leku. Fakt że lek był na receptę więc (w tym przypadku pani technik) nie musiała udzielać odpowiedzi, ale chyba korona z głowy by jej nie spadała gdyby podała nazwę leku zamiastlekarz wie lepiej". Summa summarum klientka jedyne co się dowiedziała to że specyfik istnieje, natomiast ani informacja o nazwie ani o cenie nie zostały udzielone. W innym przypadku, którego już kompletnie nie rozumiem, farmaceuta odmówił udzielenia informacji na temat odpowiednika leku i odesłał do lekarza. Przyznam szczerze zdumiała mnie taka postawa farmaceuty.
GoldenMercenary

Re: Opieka farmaceutyczna

Post autor: GoldenMercenary »

Farmaceutyka to bardzo ciężki kierunek. Ciężko powiedzieć, czy jest po nim praca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości