Wpływ czynników stresowych na wzrost i rozwój roślin praca badawcza

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
biol-chem
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:34

Wpływ czynników stresowych na wzrost i rozwój roślin praca badawcza

Post autor: biol-chem »

Hej
Mam pytanko. Czy temat Wpływ czynników stresowych na wzrost i rozwój rośliny X? jest dobry na pracę badawczą. W czynnikach stresowych chodzi mi np. o zbyt dużą ilość fitohormonów, zbyt duże naslonecznienie, itp. Co myślicie o tym )
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Wpływ czynników stresowych na wzrost i rozwój roślin praca badawcza

Post autor: kliop »

Wydaje mi się, że w tytule powinien być wymieniony i nazwany konkretny czynnik stresowy, którego działaniu zamierzasz poddać rośliny. I efekt tak samo powinien być konkretny, w tym przypadku najłatwiejszy chyba będzie wzrost. Wg mnie tytuł powinien brzmieć np. Wpływ hormonu X (nie znam się na fitohormonach, ale jakiś konkretny hormon) na wzrost rośliny Y".

Niestety nigdy nie pisałem pracy na OB, a na studiach nie zajmuję się metodyką badań, więc proszę o weryfikację osobę znającą się bardziej, a i ja się czegoś nauczę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości