Punkty miękkie i twarde przyznawane farmaceutom

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Punkty miękkie i twarde przyznawane farmaceutom

Post autor: eryk444 »

Mam pytanie dotyczące aktualnych wytycznych dotyczących przyznawania tych punktów farmaceutom. Z tego co wiem trzeba uzbierać przynajmniej 50 twardych i reszta to miękkie (tak żeby razem było min. 100).
Pytanie teoretyczne. Co jeśli ktoś totalnie oleje sprawę? Czy ustawa przewiduje konsekwencje dla takiego farmaceuty?
I drugie: co w przypadku wyjazdu za granicę? Przecież jeśli się wyniosę, to nie będę przyjeżdżał specjalnie po to, by zarobić punkty twarde (bo ich dostać przez internet nie można). Co w takiej sytuacji?
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Punkty miękkie i twarde

Post autor: mgr_farm »

Robisz szkolenia internetowo, np. tu [mod] . Ja zrobiłem 40 pkt w jeden dzień na zmianie w aptece między klientelą. Co do wyjazdu za granicę to nie wiem, ale wydaje mi się, że skoro dostajesz polskie PWZ, które jest uznawane w EU, to musisz je podtrzymywać, czyli płacić składkę w izbie w której jesteś zapisany oraz wykonywać szkolenia, które zatwierdzi prezes twojej okręgowej izby aptekarskiej.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Punkty miękkie i twarde

Post autor: alex123123 »

Można się wypisać z izby i wtedy nie płącisz składeczek. A bez punktów nie dostaniesz rękojmi na kierownika w Polsce.
Ostatnio trwa konflikt między MZ a farmaceutami. MZ zmusza farmaceutów aby robili punkty twarde tylko na szkoleniach stacjonarnych a nie przez internet. Przez internet sa za darmo. MZ twierdzi że testy rozwiązuje ktos za farmaceutów

A i jeszcze mówi się o wprowadzeniu specki jako wymaganie na kierownika.

Łącząc wszystko powyższe, wszystkie pieniądze zarobione w aptekusi wydacie na szkolenia, specki , to co zastanie na kanapke i bilet. Na gacie nie wystarczy.

Nie studiujcie farmacji, szkoda życia.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Punkty miękkie i twarde

Post autor: eryk444 »

alex123123 pisze:
12 cze 2018, o 12:44
Można się wypisać z izby i wtedy nie płącisz składeczek. A bez punktów nie dostaniesz rękojmi na kierownika w Polsce.
A co jeśli nie mam planach być żadnym kierownikiem (i generalnie nie wiązać przyszłości z apteką - ale to inny temat)? Czy jest szansa, że np. zabiorą mi prawo do wykonywania zawodu? Jakaś nagana? Cokolwiek?
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Punkty miękkie i twarde

Post autor: alex123123 »

A co jeśli nie mam planach być żadnym kierownikiem (i generalnie nie wiązać przyszłości z apteką - ale to inny temat)? Czy jest szansa, że np. zabiorą mi prawo do wykonywania zawodu? Jakaś nagana? Cokolwiek?
Okręgowy Sąd Aptekarski w Katowicach wymierzył karę upomnienia farmaceutce, która nie wywiązywała się z obowiązku szkoleniowego, polegającego na uzyskaniu co najmniej 100 punktów edukacyjnych za udział w wybranych formach szkoleń ciągłych w minionym pięcioletnim okresie edukacyjnym. Kobieta musiała też pokryć koszt postępowania.

Możesz sie wypisać z izby, zrezygnować z prawa wykonywania zawodu farmaceuty i nie płacic składek i nie robic kursów.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Punkty miękkie i twarde

Post autor: eryk444 »

alex123123 pisze:
19 cze 2018, o 01:49
Możesz sie wypisać z izby, zrezygnować z prawa wykonywania zawodu farmaceuty i nie płacic składek i nie robic kursów.
OK, męczę temat dalej
Zacznijmy w ogóle od tego, czy muszę rejestrować się w tej izbie po skończeniu studiów i stażu? To jakiś obowiązek absolwenta czy co?
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Punkty miękkie i twarde przyznawane farmaceutom

Post autor: alex123123 »

Nie wiem. Najlepiej zadzwonić do izby.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość