Odczucie chłodu w nogach, sztywnienie Do jakiego lekarza z takimi objawami?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Odczucie chłodu w nogach, sztywnienie Do jakiego lekarza z takimi objawami?

Post autor: dragonka »

Do jakiego lekarza zgłosić się z takimi objawami:
- odczucie chłodu w nogach, sztywnienie,
- ból stawów (stwierdzona osteoporoza)
- osłabienie, pocenie w momencie nawet niewielkiego wysiłku
- kaszel wieczorem, rano
- dolegliwości żołądkowe
- zawroty głowy
- na leżąco bardzo niskie ciśnienie, w pionie wysokie
- stany depresyjne
- ogólne wyniki morfologia poprawne.

Do tej pory stwierdzono - kardiolog: ciśnienie na leżąco 88/75 a na siedząco 165/78
zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki mitralnej (łagodna), powiększenie lewego przedsionka. Ale czy to może w ogóle być związane z powyższym?.

Chodzi o moją babcię i pewnie to jest kilka rzeczy, które trzeba badać i leczyć, ale proszę chociaż o jakieś wskazówki do jakiego lekarza/lekarzy trzeba się udać, bo jak do tej pory ogólni lekarze nie są w stanie wiele powiedzieć Ewentualnie, może można polecić jakiegoś lekarza z Poznania lub okolic? Mamy już dość ciągle zmienianych teorii i leków, które nie pomagają, a wręcz szkodzą
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: resnick »

OB ma dobre? a moze by gastroskopie zrobic? mozna tez pomarudzic o badanie naczyn krwionosnych angiografie czy takie pierdy ew neurolog. nic innego nie wymysle
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: Madlene »

powiększenie lewego przedsionka

a lewej komory?
do jakiego lekarza/lekarzy trzeba się udać,

na pewno musicie znaleźć bardzo dobrego lekarza internistę i kardiologa
z Poznania lub okolic?

Zielona Góra może tam lepiej poszukać? Ostatnio słyszałam, że otwarto tam nową poradnię leczenia nerwic, depresji i mogą przyjmować już pacjentów
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: doktorka »

internista hipertensjolog + kardiolog. slowem: internista. Na depresje-psychiatra, polecam, zazwyczaj okazuje sie, ze psychiatra u starszych ludzi potrafi zdzialac 1000 razy wiecej, niz pincet lekow na wszystkie inne dolegliwosci.

Proponuję któregoś z lekarzy z Szamażewskiego, dr Bryl lub dr Cymerys, lub bardziej kardiologicznie- dr Chyrek

resnick, tu nie ma co debatowac, diagnoza jest dosc jasna, obnizenie frakcji wyrzutowej serca z powodu najpewniej zwezenia ujscia aortalnego + niedomykalnosc mitralnej powoduje problemy krazeniowe typu zawroty glowy, zimne nogi. Cala reszta tez jest typowa dla wieku i zapewne zaden lekarz nie uczyni jakiegos cudu.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: dragonka »

Znalazłam internistę kardiologa w opalenicy, jest bliżej, więc zaczniemy od tego kontaktu. Wydaje mi się, że w przypadku mojej babci cały problem tkwi w odpowiednim doborze leków, bo po wielu objawy się nasilają. I na dodatek ona się boi, że jak połączy wszystkie leki, które jej zapisano, plus coś nasennego, to będzie się źle czuła.
doktorka pisze:Na depresje-psychiatra, polecam, zazwyczaj okazuje sie, ze psychiatra u starszych ludzi potrafi zdzialac 1000 razy wiecej, niz pincet lekow na wszystkie inne dolegliwosci.
Masz bardzo dużo racji, sama widzę jakie ważne jest nastawienie - po wizycie lekarza babcia czuje się bezpieczniej i od razu jest o wiele lepiej. Tylko jak ją do psychiatry przekonać, to już inna kwestia
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: Madlene »

I na dodatek ona się boi, że jak połączy wszystkie leki, które jej zapisano, plus coś nasennego, to będzie się źle czuła.

dlatego każdemu lekarzowi trzeba mówić jakie się obecnie leki przyjmuje, w jakich dawkach oraz jakie się kiedyś przyjmowało. Bywa tak, że pacjent po odwiedzeniu np. trzech lekarzy tej samej specjalności przyjmuje takie same leki tylko pod inną nazwą handlową. Bywa to niebezpieczne dla pacjenta. Najlepiej, jak się np. u lekarza prowadzącego dokładnie ustali, po konsultacjach z innymi lekarzami, jakie leki w jakich dawkach i o jakich porach babcia powinna brać. Warto to babci rozpisać na dużej karteczce co ma brać rano, w południe, a co wieczorem, w jakich ilościach, ja tak rozpisałam swojej sąsiadce, i teraz pamięta co kiedy ma brać, a czego nie brać
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: resnick »

niekoniecznie albowiem zdarza sie ze to wina lekow. starsi ludzie lubia sami sobie kontrolowac dawki, czasami lekarz powinien je zmniejszyc. wiem co mowie bo juz raz do takiego przypadku musilam pogotowie wzywac.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: wojtak »

ja bym poszedł do rodzinnego po skierowanie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: doktorka »

resnick, sluszna uwaga, moze babcia sie zle czuje bo, uwaga, nie bierze lekow prawdopodobne, nie sadzicie?]

oczywiscie sa leki, ktore powoduja jakies tam efekty uboczne drobne, np ACE inhibitory powoduja czesto kaszel, a mozliwe, ze babci zapisano w ramach leczenia nadcisnienia. co nie zmienia faktu, ze to akurat dobra grupa lekow.

dragonka, zanim pojdziesz do lekarza-upewnij sie, ze babcia bierze to, co jej zapisano.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: resnick »

doktorka, czytanie ze zrozumieniem boli, co? ZMNIEJSZANIE NIE JEST TOZSAME Z NIE BRANIEM
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: dragonka »

resnick, to chyba Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Doktorka miała niestety rację. Babcia się przestraszyła i oczywiście nie brała tego co miała. Wygląda na to, że to bardziej efekt psychologiczny I jak cokolwiek może pomóc jak jest brane tylko przez kilka dni, jeśli w ogóle?! A co rusz kupuje się nowy zestw leków i nic nie jest wzięte do końca! I budzi się na przykład w nocy i sprawdza sobie czy ma puls w palcu u nogi (bo bolą ją stopy) a jak nie może wyczuć, to się denerwuje. Nerwy i jeszcze raz nerwy, a my na to nic nie możemy
victoriia

Re: Do jakiego lekarza z takimi objawami??

Post autor: victoriia »

Może warto po szukać jakiegoś innego specjalisty jeszcze? Ja zawsze konsultuje u chociaż dwóch lekarzy takie poważne sprawy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości