Założenie apteki

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Założenie apteki

Post autor: Olaa »

Kaamil pisze:kierownikiem apteki może być też technik farmacji z iluś letnim stażem (chyba 3 lub 5 l)
bzdura. kierownikiem apteki moze byc tylko magister, z 5letnim stazem albo ze specjalizacja z farmacji aptecznej. Technik moze byc kierownikiem punktu aptecznego, ale to calkiem inna historia.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Założenie apteki

Post autor: Medycyna Lwów »

punkt apt a apteka czym się różnią?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Założenie apteki

Post autor: mediatan »

Kaamil pisze:kierownikiem apteki może być też technik farmacji z iluś letnim stażem (chyba 3 lub 5 l)
nie może, kierownikiem apteki może być tylko i wyłącznie mgr farmacji
technik może być kierownikiem punktu aptecznego
magda508 pisze:kierownikiem mgr ale z pięcioletnim doświadczeniem czy coś takiego? czy mi się wydaje mylnie?
mgr z min 5cio letnim doświadczeniem, lub posiadający specjalizację apteczną i wtedy min 3 lata doświadczenia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Założenie apteki

Post autor: Medycyna Lwów »

już wiem, faktycznie punkt apteczny ]
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Założenie apteki

Post autor: mediatan »

chyba ktoś mnie ubiegł

Art. 70. 1. Poza aptekami obrót detaliczny produktami leczniczymi, z uwzględnieniem art. 71 ust. 1 i 3 pkt 2, mogą prowadzić punkty apteczne.
2. Punkty, o których mowa w ust. 1, mogą być prowadzone przez techników farmaceutycznych posiadających pięcioletni staż pracy w aptekach ogólnodostępnych.
3. Punkty apteczne tworzone po dniu wejścia w życie ustawy mogą być usytuowane jedynie na terenach wiejskich.
prawo farmaceutyczne

[ Dodano: |6 Sie 2009|, o 19:12 ]
różnica jest w lekach, to chyba w jakimś rozporządzeniu a dokładniej w załączniku jest
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Założenie apteki

Post autor: Mercedes »

to niby co, założyć może tylko farmaceuta, a właścicielem już później może być każdy ? Dziwne
Tu chodzi o to, że właścicielem apteki możne być każdy, kto miał dość kasyna na jej założenie, ale taka apteka musi zatrudniać przynajmniej jednego farmaceutę, który będzie ja prowadził. Tak to mniej więcej wygląda w telegraficznym skrócie
gasiorek
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:12

Re: Założenie apteki

Post autor: gasiorek »

Podstawowa sprawa to przepisy dopuszczające do prowadzenia apteki Apteka ogólnodostępna może być prowadzona tylko na podstawie uzyskanego zezwolenia na prowadzenie apteki (art. 99 ust. 1 ustawy Prawo Farmaceutyczne). Jak chcecie dokładniej dowiedzieć się co trzeba spełnić, żeby prowadzić aptekę, to zajrzyjcie do artykułu [spam] w którym zebrane są te informacje.
jjusti18

Re: Założenie apteki

Post autor: jjusti18 »

Ja też planuje założyć własną aptekę, skończyłam w tym kierunku studia. Teraz zaczęłam myśleć o przyszłości. Już się wstępnie przymierzam do tego i zbieram wszystkie niezbędne informacje. Chociażby tutaj znalazłam wiele ciekawych porad [mod], bardzo fajne jest to że dodatkowo mają serwis sprzętu- co uważam za przydatne. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko .
piotr44dd
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2018, o 08:50

Re: Założenie apteki

Post autor: piotr44dd »

Dla mnie apteki stacjonarne upadną już niedługo. Teraz rozwijają się apteki online.
cherrylady
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2017, o 17:40

Re: Założenie apteki

Post autor: cherrylady »

Serio?. Myślisz, że każdy starszy człowiek ma komputer i Internet?
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Założenie apteki

Post autor: mgr_farm »

Najprostszy sposób na zostanie bankrutem to otworzenie apteki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość