Lekarski - Wrocław/Kraków

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mainstreamme
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, o 13:40

Lekarski - Wrocław/Kraków

Post autor: mainstreamme »

Cześć. Stoję przed wyborem uczelni, w grę wchodzi lekarski w Krakowie, Wrocławiu, ewentualnie jeszcze Katowicach. Nie mogę kierować się odległością od domu bo jest zbliżona, więc marna to wskazówka. Zastanawiam się co brać pod uwagę? Czy miejsce uczelni w rankingu ma w ogóle jakieś znaczenie w praktyce? Czy ten mega zawalony 1 rok w Krakowie da się przeżyć bez szwanku na zdrowiu psychicznym? Macie jakieś info, które mogłoby mi pomóc w podjęciu decyzji? Pozdrawiam i sorki za kolejny post z serii podejmijcie za mnie decyzję
S_aureus
Posty: 14
Rejestracja: 28 lip 2016, o 15:55

Re: Lekarski - Wrocław/Kraków

Post autor: S_aureus »

Ja studiuję we Wrocławiu. Polecam.
Na pierwszych latach większość zajęć odbywa się na terenie kampusu (ulice: Chałubińskiego, Mikulicza-Radeckiego, Marcinkowskiego). Nie musisz jeździć po całym mieście. Uczelnia stale inwestuje w remonty, modernizacje oraz wyposażenie wszelkich budynków, laboratoriów.
Mamy piękną nowoczesną bibliotekę z dużą klimatyzowaną czytelnią i tzw. pokojami pracy indywidualnej i grupowej. Zbiory biblioteki są obfite, książki wypożycza się na pół roku, z możliwością przedłużenia. W trakcie trwania zajęć (październik - czerwiec) możesz mieć 15 książek, podczas wakacji 10. W budynku biblioteki mamy także sklep z książkami, fartuchami i różnymi gadżetami medycznymi, bar z jedzeniem na wagę, sale wykładowe i seminaryjne oraz szatnię i szafki.
Są 2 akademiki zlokalizowane bardzo blisko kampusu (15-20 min luźnym spacerkiem, można podjechać 1 przystanek MPK). Pokoje 2- lub 3-osobowe, w każdym pokoju jest lodówka. Ceny za miejsce zaczynają się od 340 zł za miesiąc. Akademik to super opcja, zwłaszcza na pierwsze lata studiów. Poznasz dużo nowych ludzi, którzy Ci chętnie (sprze)dadzą niektóre materiały i posłużą radą na temat poszczególnych Prowadzących i przedmiotów.
W pobliżu kampusu znajdziesz liczne bary, także fastfoody. Bardzo blisko jest Pasaż Grunwaldzki (galeria handlowa), jest Park Szczytnicki, wały wzdłuż Odry, Hala Stulecia z piękną Pergolą, ZOOlt- jest dokąd pójść podczas ewentualnych okienek i gwarantuję Ci, że we Wrocławiu ciężko się nudzić w chwilach wolnych od nauki. Bary z jedzeniem na każdą kieszeń, liczne sklepy, punkty ksero (od 7 gr za stronę).
Rankingami się nie przejmuj, to tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, czy będziesz się dobrze uczyć i wszystko zaliczać w I terminie, a nawet jeśli nie, to to nie jest żaden wyznacznik, bo najważniejsze są wiedza i umiejętności, jakie ma się po studiach i jakimi pochwalisz się na LEKu i stażu. U nas nie ma lekko, trzeba się uczyć (jak wszędzie), możesz się rozwijać, działając w licznych kołach naukowych. W kwietniu jest u nas organizowana ogólnopolska konferencja młodych naukowców, jest też szereg innych eventów. W tym roku otwarto Centrum Symulacji Medycznej.
Nie wiem, jakie przedmioty będą teraz na I roku leku na CM UJ, u nas: anatomia (I i II sem), biofizyka (I), biologia molekularna (I), chemia (I i II), embriologia (II), etyka (I), histologia (II + kontynuacja na II roku), historia medycyny (I), j. angielski (I i II + II rok), I pomoc (I), informatyka (I) i statystyka (II) + fakultety. Nie będzie na I roku biochemii ani fizjologii
No i rozważając Kraków pamiętaj o smogu We Wrocławiu też jest, ale trochę mniejszy -)
Nie opisuję Ci tu dokładnie poszczególnych przedmiotów ani Prowadzących, bo to było omawiane w odpowiednim dziale tego forum, poświęconym wrocławskiej Uczelni.
Dobrego wyboru!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości