Woj-lek - realna droga

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Woj-lek - realna droga

Post autor: zbsw »

Hej. Jak może wyglądać taka w miarę realna droga osoby, która zaczyna na woj-leku do specjalizacji np.z neurochirurgii? Czy jest to REALNIE osiągalne przed 50tką?

No bo studia 6 lat, 13 miechów staż, później trzeba odsłużyć swoje no i właśnie tutaj nie do końca wiem czy to jest 10 czy 12 lat licząc od zakończenia studiów, ale w tym czasie zakładam, że ciężko się specjalizować? Stąd tak niskie progi i brdzo małe zainteresowanie kierunkiem woj-lek MON?
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Woj-lek - realna droga

Post autor: zbsw »

Z tą 50tką może przesadziłem, ale załóżmy, że ktoś zaczyna w wieku 20 czy tam 25 lat.

Studia 6 + 13 miechów, zaokrąglijmy do roku, później służba 10 lub 12 lat i później (Czy da radę w trakcie służby?) bodajże 6 lat specjalizacja? Czyli 6+1+10+6 / 6+1+12+6, zatem mamy 23 lub 25 lat. 20-latek kończy speckę w wieku 43/45 lat a do tego nieprzewidywalność życia, poślizgi No to 25 latek w momencie rozpoczęcia studiów do uzyskania tej specjalizacji (wziąłem przykładową, to co wpadło mi do głowy) ma około 50 lat.

Jak to jest z pieniędzmi? W pewnym sensie rekompensuje sprawę chyba oficerska płaca z dodatkiem za tytuł lekarza, ale to będzie może z tysiąc złotych brutto dodatku do (oczywiście zależy od stopnia)powiedzmy 6000 oficerskiej brutto (młodszy oficer). Ale czy faktycznie rekompensuje?

Cywilny lek - 20 lat + 6 lat studia + rok staż + 6 specka = 33 lata i neurochirurg z fajną kasą. 17 lat różnicy.

Jak Wy to widzicie?
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Woj-lek - realna droga

Post autor: zbsw »

Ktoś jest/był na woj-leku i może podzielić się opinią?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości