Stoma dobry wybór?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
_lek-dent_
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2018, o 22:15

Stoma dobry wybór?

Post autor: _lek-dent_ »

Hej, dostałam się na lek-dent na Umed w Łodzi, ale weszłam także na lekarski. Chcialam być stomatologiem, ale teraz pojawia się pytanie,czy po lekarskim nie ma większych perspektyw? Boje się ze po ukończeniu stomy będę miała problem ze znalezieniem pracy, która by mi umozliwila zycie na własna rękę, wiadomo, ze pieniądze nie sa najważniejsze ale jednak sa potrzebne . dodam tylko, ze po lekarskim widze siebie bardziej w pracy gabinetowej, praca w szpitalu, nocne, wielogodzinne dyżury nie sa dla mnie, bo chce mieć rodzine, dzieci i w miare spokojne zycie. Czy moglby mi ktoś opowiedzieć jak to wygląda? Czy perspektywy po stomie sa serio tak słabe, jeśli nie mam plecow"? Czy lekarski będzie lepszym wyborem? Jak to wygląda ze specjalizacja? Po którym z tych kierunkow szybciej zaczne zarabiać tak, by zapewnić sobie i rodzinie godne zycie? Mam taki mętlik w głowie, ze już sama nie wiem co będzie dla mnie lepsze
Będę wdzieczna za kazda odpowiedz, pozdrawiam
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: Piotrr »

szybsze pieniądze są po stomatologi. Szybciej kończysz i szybko masz niezależność. Pi lekarskim trochę to trwa. W okresie specjalizacji nie uciekniesz od szpitala
W końcu lekarz
_lek-dent_
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2018, o 22:15

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: _lek-dent_ »

Piotrr dziekuje za odpowiedz
A jak to jest z praca? Czy naprawdę po studiach grozi bezrobocie lub praca za najnizsza krajowa?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: Piotrr »

im dalej od uniwersytetu medycznego tym większe zarobki. W mieście uniwersyteckim jest ciężko, duzo gabinetów, praca na mniejszy procent. Jeśli nie masz problemu z tym, aby zamieszkać po studiach w jakimś mieście powiatowym to będziesz miała jak pączek w maśle. Jeśli chodzi o perspektywy życia rodzinnego to stomatologia jest super dla dziewczyby. Po leku też można się podobnie ustawić, np robiąc rodzinną, z tym że dłużej to potrwa
W końcu lekarz
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: Amani »

No ja bym powiedziała raczej lepsze niż rodzinny
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: mossa »

Rodzinna to jest naprawdę spoko opcja jeśli ktoś chce mieć spokój i jest skłonny przenieść się na prowincję. Warunki finansowe w odniesieniu do rodzaju i czasu pracy super już na specjalizacji, później jeszcze lepiej. No i nie trzeba wydawać milionów monet na sprzęt do gabinetu. Ale jak ktoś chce być stomatologiem to nie ma co kombinować, z głodu na pewno nie umrze
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: Mårran »

Rodzinna to najlepsza albo jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o stawkę ma godzinę. Tu za miesiąc pracy ma się tyle, co za miesiąc rezydentury z dyżurami innej specki. Wiem, bo ja tak zrobiłam :v Wystarczy wybrać mniejszą miejscowość i jest fajnie.
Oczywiście mniejsza miejscowość to plus w wielu speckach. Stomce zresztą też.
Pani Buka
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Stoma- czy to dobry wybór?

Post autor: Amani »

Ja rozważam powrót do Konina skąd pochodze, ale gdyby jakieś miejsca specjalizacyjne byly to pewnie w Poznaniu
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
_lek-dent_
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2018, o 22:15

Re: Stoma dobry wybór?

Post autor: _lek-dent_ »

hmm chyba jednak zostane przy stomie, czuje, ze to może być to, balam się tylko tego, co mnie czeka po studiach. Praca w mniejszym miescie nawet bardziej mi pasuje niż duże miasto uniwersyteckie, także z tym problemu nie mam
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stoma dobry wybór?

Post autor: Piotrr »

w takim razie zostaje Ci szukać męża lekarza, niech ten zapytała na półtora etatu i się ustawicie&#128513
W końcu lekarz
_lek-dent_
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2018, o 22:15

Re: Stoma dobry wybór?

Post autor: _lek-dent_ »

Hahaha, może nie będzie musiał aż tyle na mnie pracować chociaz jeśli będzie miał takie życzenie.
mikson
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:11

Re: Stoma dobry wybór?

Post autor: mikson »

Hej
Jeżeli jak to sama określiłaś widzisz się w pracy gabinetowej i stawiasz życie rodzinne na 1 miejscu to stoma będzie dobrym pomysłem.Co do zarobków to wiadomo młody dentysta bez gabinetu nie zarabia kokosów,podobnie jak lekarz na rezydenturze.Po stomie na pewno jest spokojniej,za to bardziej montonnie.Musisz spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw
_lek-dent_
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2018, o 22:15

Re: Stoma dobry wybór?

Post autor: _lek-dent_ »

mysle caly czas mimo ze papiery już na stomie to nadal analizuje wszystkie za i przeciw, ta decyzja jest dla mnie brdzo ciezka, najgorsze jest to ze oba te kierunki maja w sobie cos co mnie przyciąga, po obu kierunkach w mniejszym lub większym stopniu można pomagać innym ludziom, ale domyślam się ze nie ja jedyna mam takie wątpliwości
po lekarskim chyba najgorsze jest to ze mogę nie wejść na specjalizacje która sobie wymarze no i wydaje mi się ze lekarze jednak dość pozno mogą przejść na swoje i zarabiać godziwe pieniądze a tym samym zalozyc rodzine co dla mnie jest bardzo istotne, z drugiej strony tak jak mówisz, po stomie może pojawić się monotonnia i te ogromne inwestycje, których na pewno nie unikne i których się zwyczajnie boje…
no w kazdym razie oba te kierunki maja swoje plusy i minusy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości