Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Cytochrom04
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2018, o 12:00

Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: Cytochrom04 »

Ktos umie to wytłumaczyć ?
Liliana124
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2018, o 17:05

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: Liliana124 »

Jest to związane z neuronami lustrzanymi, które zaczynają działać kiedy obserwujemy np. ziewanie u innych osób.
koska3

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: koska3 »

Czyli wyjaśnienie jest takie proste?
Grace579
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 07:56

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: Grace579 »

Podobno tak poza tym chodzi o dotlenienie się, więc ziewanie sobie w trakcie pracy jest calkiem przydatne
biologicznyojciec
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:21

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: biologicznyojciec »

Zasada działania jest podobna, kiedy np. przypominamy sobie, żeby oddychać - i tym samym przechodzimy na oddychanie manualne.
Awatar użytkownika
kinolka034
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 07:32

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: kinolka034 »

To dlaczego nie powtarzamy innych czynności po kimś tylko ziewanie? Może każdy to usłyszał i od tego czasu zaczął powtarzac ziewanie. Wcześniej też tak mieliście zanim dowiedzieliście się , że ziewanie jest zaraźliwe?
Guziooo
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, o 08:49

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: Guziooo »

Tak, przynajmniej ja osobiście wcześniej miałem podobnie. Ja kiedyś o tym coś czytałem i doczytałem się jedynie, że zachowania spoleczne taki jakby odruch bezwarunkowy świadczący o jakiejś przynależności do grupy i utożsamianie się z nią.
siska
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 21:42

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: siska »

Dobrze, że czkawka nie jest zaraźliwa. Ja nawet czasem ziewam w czasie, kiedy rozmawiam z drugą osobą przez telefon i ta zacznie ziewać. To jakaś podświadomość.
Biotop

Re: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

Post autor: Biotop »

bo to jest bardziej kwestia psychiki niż biologii
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości