SGGW Warszawa

Ines1993

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 » 10 lut 2016, o 22:44

Mamy na roku chłopaka, który przenosił się z Lublina po 2 roku. Musiał dorobić całe mikro, tylko 1 kolokwium w pierwszym semestrze miał odpuszczone, bo u nas bakterie zaczynają się już w 1 semestrze mikrobow, a z tego co mi się o uszy obiło w Lbn dopiero na drugim?
Jestem na 4 roku obecnie. Tyle wiem, ale nie mam za bardzo kontaktu z tym kolega, aby zapytać.o szczegóły.

[ Post via Android ] Obrazek

bluvelvet0811

Post autor: bluvelvet0811 » 15 lut 2016, o 13:51

Ja jestem na 3 roku i chodzi ze mną do grupy dziewczyna, która przeniosła się z Lublina, ale ona chodzi tylko ze mną na patomorfologię, więc nie znam szczegółów jak to jest z różnicami programowymi, ale jak będziesz chciała wiedzieć więcej to pisz na priv :)

[ Post via iPhone ] Obrazek

artban

Post autor: artban » 3 sie 2016, o 19:27

Hej, mam pytanie odnośnie akademików na kampusie (najpewniej chodzi o DS Dendryt).
We wrześniu zaczynam pierwszy rok i czytałem, że można (mimo tego pierwszego roku) poprosić o przyznanie pokoju dwuosobowego... Niestety podanie już złożyłem bez żadnego proszenia o "dwójkę" ;/ Da się jeszcze coś z tym zrobić czy już będę skazany na pokój trzyosobowy? :D A jeśli zdecydowanie to nie pyknie, to kiedy mogę coś w tej sprawie zmienić, po semestrze, po roku, czy może od razu jak tylko coś się zwolni?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam! :)

Wilczyca

Post autor: Wilczyca » 9 sie 2016, o 13:19

Właśnie też jestem ciekawa jak to jest z pokojami dwuosobowymi, bo też bym chciała go dostać ;) Z racji tego że będę poprawiać maturę :/

Reakcja

Post autor: Reakcja » 12 sie 2016, o 13:54

Hej :D
Jest tu ktoś jeszcze? :-D

Ostatnio przeglądałam sylabusy na stronie WMW i znalazłam sylabus technologii. Jest on z roku 2013/2014 i tam jest tak napisane, że dotyczy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, z tym że stacjonarne są przekreślone :D Znalazłam na stronie wydziału jakieś stare plany i z nich wynikało, że wszyscy mieli ten przedmiot, a w sylabusie coś takiego. Wiecie jak to jest? :D

bluvelvet0811

Post autor: bluvelvet0811 » 18 sie 2016, o 22:17

Stacjonarne i niestacjonarne mają TE same przedmioty i zajęcia wf i nie ma żadnych wyjątków :)

Awatar użytkownika
Latimeria_

Post autor: Latimeria_ » 1 wrz 2016, o 20:39

Mam pytanie odnośnie praktyk po 2 roku. Wiem, że są to praktyki hodowlane. Kiedy trzeba zacząć się tym interesować, zacząć szukać miejsca do ich odbycia? I jakie kryteria powinno spełniać to miejsce?

Czy ktoś ze starszych roczników mógłby też podpowiedzieć w jakie niezbędne książki trzeba się zaopatrzyć na drugi rok?
Z góry dziękuję :)

bluvelvet0811

Post autor: bluvelvet0811 » 2 wrz 2016, o 07:52

Jeśli chodzi o praktyki hodowlane to uczelnia sama zapewnia miejsca do odbycia praktyk. Jest lista 20-30 gospodarstw/zakładów, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę. To od Ciebie już zależy jakimi zwierzątkami jestes zainteresowany/a. Może być to ferma drobiu, zakład mleczarski itd. Zapisy zaczynają się chyba jakoś w styczniu przez internet. Powiadomią was o tym w odpowiednim momencie. Jeśli chodzi o podręczniki na 2 rok to warto mieć Zarys klinicznej bakteriologii weterynaryjnej Binka, Fizjologie Krzymowskiego, hmm niewiele jest tego bo dużo materiałów jest dostępnych a książki zawsze mozna wypożyczyć. Takie jest moje zdanie ;)

lilyyy

Post autor: lilyyy » 2 wrz 2016, o 12:49

Jakie książki i materiały będą potrzebne na 3 roku? Bardzo proszę o wszelkie informacje :)

Tygrys94

Post autor: Tygrys94 » 2 wrz 2016, o 16:13

Witam!
Mam pytanie odnośnie lektoratów na drugim roku: jak to wygląda od strony studenta? Obawiam się, że nie umiem tak dobrze angielskiego by rozpocząć na poziomie B1 :oops: dlatego chcę wybrać niemiecki - czy ktoś uczęszczał na ten język z grup tych bardziej początkowych i mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda "od środka"? Czy rzeczywiście jak w rozpisce zajęcia są prowadzone od poziomu A2? Czy systematyczna nauka wystarczy by zdać język czy trzeba być jakimś wybitnym poliglotą?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi na ten temat :wink:

OdyniecSrogi

Post autor: OdyniecSrogi » 31 lip 2018, o 08:51

Może ktoś ze starszych rocznikow mi powiedzieć jak wygląda przygotowanie w Warszawie do leczenia dużych zwierząt?
Idę właśnie na 3 rok i dotarło do mnie, że chce się specjalizowac w dużych zwierzętach. Czy SGGW dobrze prowadzi zajęcia w tym kierunku? Najwięcej słyszałem o Olsztynie, że jest ukierunkowany na zwierzęta gospodarskie, ale czy to prawda i czy warto się przenieść? Proszę o jakieś opinie, bo nigdzie nie mogę nic znaleźć.

Immunosupresja

Post autor: Immunosupresja » 31 lip 2018, o 22:01

Idziesz na 3 rok i dalej nie wiesz, że żeby czegoś się nauczyć to musisz we wlasnym zakresie na konferencjach i w klinikach?

ODPOWIEDZ