SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Wilczyca
Posty: 46
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:13

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Wilczyca »

Właśnie też jestem ciekawa jak to jest z pokojami dwuosobowymi, bo też bym chciała go dostać Z racji tego że będę poprawiać maturę
Reakcja

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Reakcja »

Hej
Jest tu ktoś jeszcze?

Ostatnio przeglądałam sylabusy na stronie WMW i znalazłam sylabus technologii. Jest on z roku 2013/2014 i tam jest tak napisane, że dotyczy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, z tym że stacjonarne są przekreślone Znalazłam na stronie wydziału jakieś stare plany i z nich wynikało, że wszyscy mieli ten przedmiot, a w sylabusie coś takiego. Wiecie jak to jest?
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

Stacjonarne i niestacjonarne mają TE same przedmioty i zajęcia wf i nie ma żadnych wyjątków

Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Latimeria_ »

Mam pytanie odnośnie praktyk po 2 roku. Wiem, że są to praktyki hodowlane. Kiedy trzeba zacząć się tym interesować, zacząć szukać miejsca do ich odbycia? I jakie kryteria powinno spełniać to miejsce?

Czy ktoś ze starszych roczników mógłby też podpowiedzieć w jakie niezbędne książki trzeba się zaopatrzyć na drugi rok?
Z góry dziękuję
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

Jeśli chodzi o praktyki hodowlane to uczelnia sama zapewnia miejsca do odbycia praktyk. Jest lista 20-30 gospodarstw/zakładów, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę. To od Ciebie już zależy jakimi zwierzątkami jestes zainteresowany/a. Może być to ferma drobiu, zakład mleczarski itd. Zapisy zaczynają się chyba jakoś w styczniu przez internet. Powiadomią was o tym w odpowiednim momencie. Jeśli chodzi o podręczniki na 2 rok to warto mieć Zarys klinicznej bakteriologii weterynaryjnej Binka, Fizjologie Krzymowskiego, hmm niewiele jest tego bo dużo materiałów jest dostępnych a książki zawsze mozna wypożyczyć. Takie jest moje zdanie

lilyyy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2015, o 14:37

Re: SGGW Warszawa

Post autor: lilyyy »

Jakie książki i materiały będą potrzebne na 3 roku? Bardzo proszę o wszelkie informacje
Tygrys94
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 15:57

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Tygrys94 »

Witam!
Mam pytanie odnośnie lektoratów na drugim roku: jak to wygląda od strony studenta? Obawiam się, że nie umiem tak dobrze angielskiego by rozpocząć na poziomie B1 dlatego chcę wybrać niemiecki - czy ktoś uczęszczał na ten język z grup tych bardziej początkowych i mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda od środka"? Czy rzeczywiście jak w rozpisce zajęcia są prowadzone od poziomu A2? Czy systematyczna nauka wystarczy by zdać język czy trzeba być jakimś wybitnym poliglotą?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi na ten temat
OdyniecSrogi
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, o 08:43

Re: SGGW Warszawa

Post autor: OdyniecSrogi »

Może ktoś ze starszych rocznikow mi powiedzieć jak wygląda przygotowanie w Warszawie do leczenia dużych zwierząt?
Idę właśnie na 3 rok i dotarło do mnie, że chce się specjalizowac w dużych zwierzętach. Czy SGGW dobrze prowadzi zajęcia w tym kierunku? Najwięcej słyszałem o Olsztynie, że jest ukierunkowany na zwierzęta gospodarskie, ale czy to prawda i czy warto się przenieść? Proszę o jakieś opinie, bo nigdzie nie mogę nic znaleźć.
Immunosupresja
Posty: 46
Rejestracja: 9 sie 2017, o 14:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Immunosupresja »

Idziesz na 3 rok i dalej nie wiesz, że żeby czegoś się nauczyć to musisz we wlasnym zakresie na konferencjach i w klinikach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości