Język niemiecki- Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gregorian08
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2011, o 15:14

Język niemiecki- Katowice

Post autor: gregorian08 »

Czy ktoś z Was słyszał jakieś opinie na temat zajęć z języka niemieckiego? Trudne są? Da się zaliczyć? Stawiają na gramatykę czy na słownictwo? Nie czuję się pewny z niemieckiego, ale chciałbym go wybrać jako język lektoratów.
cacharela
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:50

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: cacharela »

gramatyka niekoniecznie, slownictwo wczesniej nauczone tez nie, generalnie wykucie tekstow, o ktorych mowimy na zajeciach na tym polega niemiecki na śumie
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: don_balon »

Angielski też. Generalnie języki to porażka. Tylko łaciny się co nieco nauczycie.
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: Carlota »

A są jakieś wstępne testy sprawdzające poziom czy wszyscy się uczą tego samego niezależnie od umiejętności?
Stokrotka100krotka
Posty: 44
Rejestracja: 30 cze 2011, o 11:17

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: Stokrotka100krotka »

języki to porazka - w sensie ze trudno, czy w sensie ze łatwo ale nic sie nie nauczymy?
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: karolyfer »

W sensie że łatwo, zwykle wystarczy ogarnąć na kolokwium 3-4 kartki A4 i tyle, gramatyka leży, nauczysz się parę nowych zwrotów i tyle. Nie ma żadnych testów, kto jak umie dany język. Ja dowiedziałem się tylko, że nie mogę się przepisać na angielski gdy mam maturę tylko z niemieckiego, ale to może być reguła autorstwa pani dziekanatki a nie odgórny przepis
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: czytowazne »

Odświeżam temat: jest niemiecki w Katowicach? Można chodzić na angielski i na niemiecki czy trzeba wybierać?
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: sygilaria »

Mi panowie z WKR w Katowicach powiedzieli, że jest tylko angielski
asklepios23
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:23

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: asklepios23 »

Ja rowniez zdawalem na maturze niemiecki i przez caly okres ksztalcenia nie mialem angielskiego tylko niemiecki i francuski i mimo to musialem wpisac angielski przy tej ankiecie osobowej podczas skladania dokumentow do kato, jednak nie przejmuje sie jezykiem zbytnio- kupilem sobie jakies kompendia do nauki i poszedl hehe. pozdr
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: Wendigo »

Angielski w Katowicach naprawdę nie jest wymagający. Znam parę osób które nie uczyły się tego języka wcześniej a poradziły sobie bez większych problemów.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: czytowazne »

Dzięki za odpowiedź
Na szczęście angielski nie stanowi dla mnie problemu, to nad niemieckim muszę popracować dlatego miałam nadzieję, że na studiach będą dwa języki tak jak w liceum. Szkoda słyszeć, że angielski kuleje, dla odmiany na studiach mógłby już być na wyższym poziomie
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: Wendigo »

Niestety, nauka języka angielskiego sprowadza się do nauki słówek, ewentualnie mało skomplikowanych wyrażeń. W Katowicach jest sporo studentów zagranicznych, organizacje typu IMFSA, więc jak chcesz się dokształcić to nie ma problemu.
brennva
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2018, o 05:37

Re: Język niemiecki- Katowice

Post autor: brennva »

Chodziłam na A2, teraz na B1 i bardzo sobie chwalę. FDla mnie największa zaleta to lektorka i metoda nauki (nacisk na mówienie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości