Poprawa matury po 2-óch latach

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ruky
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2018, o 14:26

Poprawa matury po 2-óch latach

Post autor: ruky »

Hej. Chcę poprawić maturę z bio-chem-mat-ang. Jedna rzecz już tylko mi nie daje spokoju. Czy do biologii wystarczy mi jedna seria podręczników - Biologia na czasie 1-3 Nowej Ery? Czy to nie wystarczy do przerobienia dokładnie całości? Dokupić Operon? Jak Wy byście to zrobili?
Wroclek
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2018, o 09:47

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

Post autor: Wroclek »

Poprawiasz starą czy nową podstawę? Maturę pisałam 3 lata temu. Wydaje mi się, że do tej nowej podstawy troszke inne wymagania były niż do starej. Operon bardziej pasuje do starej. Dla mnie to był podręcznik obowiązujący z Lo. Podręczniki są generalnie fundamenetem. Jeśi poprawiasz maturę to znaczy, że nie zaczynasz od zera. Też poprawiałam maturę, ale tą wiedzę z podręczników już raczej tylko sobie utrwalałam. Matura z biologi nie opiera się na samej wiedzy, ważne żeby nauczyć się wbić w klucz. Musisz nauczyć się odpowiadać logicznie na pytania. Na Twoim miejscu raczej zainwestowałabym w dobre zbiory zadań.
ruky
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2018, o 14:26

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

Post autor: ruky »

No tak, ze zbiorów Czarnocki, zadania maturalne, do tego Teraz Matura zadania i arkusze, zadania CKE oraz arkusze maturalne. Tylko nie wiem jak z teorią, coś tam pamiętam, ale nie wszystko, jeszcze raz przerobię cały materiał - wcześniej szczerze mówiąc nie zrobiłem tego w 100%.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

Post autor: black-cat »

Mnie pomógł zestaw: podręcznik (korzystałam chyba tylko z jednego wydawnictwa) +vademecum+zbiory zadań+MATURY (rozwiązywałam podstawy i rozszerzenia)
Jak już ogarnęłam teorię z podręcznika to potem już tylko powtórki z vademecum i mnóstwo zadań.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

Post autor: Elsa »

Czarnocki, Teraz matura NE, zadania Bukały, OMEGA (te nowe, słynne zbiory), poza tym wydrukować sobie jakieś trudniejsze zadania z internetu i działać na bieżąco.
Lekarski ŚUM
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości