Czy mogę biegać?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: tin »

No cóż każda czynność wykonywana nieprawidłowo może zaszkodzić. Znajomy przez 8 lat intensywnych ćwiczeń sportu walki nie nabawił się żadnej kontuzji, a poślizgnął się na wycieraczce i skręcił nogę w kostce, co miało poważne konsekwencje.
Prawidłowo ćwiczący i odpowiednio rozwijający partie mięśni żabkarz nie odczuje raczej dolegliwości. Rozćwiczone podczas rozgrzewki ciało nie dostosuje się do wysiłku. Mięśnie odpowiedzialne za wspomniane partie ciała utrzymują kręgosłup wystarczająco mocno.
Owszem jeśli ktoś nadmiernie forsuje ruchy można spodziewać się kontuzji

Co do mięśni miednicy najlepsze jest pływanie z deseczką. Większość pływaczek oszczędza sobie dzięki temu posiadania celulitu

Co do butów. Rehabilitant powinien Ci doradzić specjalne piankowe obuwie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: Korczaszko »

dobrze wiedzieć, teraz będę musiała i tym się zainteresować, bo nie sądziłam, że jakiekolwiek pływanie może być szkodliwe. nienawidzę swojego kręgosłupa
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: tin »

Kręgosłup najlepiej kształtuje styl grzbietowy
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: Korczaszko »

Cii ja jestem zdrowa tylko sobie wkręcam, że z moim kręgosłupem jest coś nie tak ale mam nowe pytanko dla lekarza (w końcu za coś zapłacę mu tą ciężką kasę). Grzbietowym jakbym spróbowała to bym się pewnie utopiła jutro jeszcze żabkę pomęczę
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: yeast »

Korczaszko pisze:a ledwo się na tej wodzie utrzymuję ale i tak to lubię. nie lubię zanurzać całej głowy i to mój problem:/
Tego się można nauczyć. Najlepiej znaleźć kogoś kto z tobą popracuje.

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 22:28 ]
Aniaww pisze:dla jednego męczący, a innemu zaszkodzi
Cos jak z jazdą konną - można sobie rozwalić kręgosłup, jesli się nie umie, ale jak ktos potrafi, to nie ma lepszego masażu:P.
eduardo25
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2018, o 07:17

Re: Czy mogę biegać?

Post autor: eduardo25 »

Ortezy w ostatnim czasie są bardzo często popularne. Zwykle stosowane jako zamiennik gipsu. Ich głównym zadaniem jest ochrona i stabilizacja układu mięśniowo-szkieletowego. Niestety ale moim zdaniem orteza ma pomagać ci w szybszej regeneracji tkanek. A także ma działać jako zabezpieczenie przed ponownym urazem. Jeśli zaczniesz biegać rekreacyjnie to też w tym przypadku będzie to obciążenie stawu więc uraz może się ponowić. W sieci zapewne znajdziesz wiele informacji na temat jak stosować ortezy oraz czy można w nich uprawiać sport.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość