Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Cały czas zapraszamy wszystkich do bardziej czynnego udziału w życiu forum. Z przyznawaniem odpowiednich rang nie ma problemu ale od wielu miesięcy nikt nie zgłosił się.
No tak, bo to trzeba by pewno jakoś gratyfikować. Nie mam pojęcia ile kosztuje utrzymanie forum i ile Wam wpada z adsense, ale byłby sens powiększyć liczbę reklam? A może wgl stworzyć kursy tematyczne i sprzedawać vipa/premium jakoś niedrogo, by każdy mógł sobie pozwolić? Zapewniając dobre materiały. Tutaj jest/było/jest wielu specjalistów, bo forum ma sporo użytkowników. Gdyby odpalić im jakiś procent, stworzyliby dobre materiały to frekwencja urośnie, bo jak podręczniki operonu kosztują prawie 50zł to myślę, że wiele osób chętnie zapłaci np.10zł za dostęp na 2-3 miesiące. Korepetycje online nie pójdą im tak chętnie jak kurs. Nawet jakby odpalić 20% z 10zł to przy kilku tysiącach użytkowników wpadnie na dobry koniak.
Dobry pomysł, jednak merytoryczną stroną konkursów musi zajmować się odpowiednia osoba z dużą wiedzą i prestiżem. Na forum jest kilka takich osób ale nie wykazują większego zainteresowania taką działalnością.
A były jakieś konkursy? Może spróbować by testowo jakiś stworzyć? Jak zacznie się udzielać więcej osób to może jakaś liga"? Nagradzać co miesiąc pewno ciężko (np.VIP/Premium do tego wyżej co miesiąc), ale np.raz na pół roku, jakaś drobnostka nawet, kubek + jakiś zestaw długopisów czy zeszytów z logo forum(no i pojawia się pomysł konkursu na fajne logo odnośnie szaty graficznej) i napisem dla zwycięzcy", szacun na lekcjach
Program ten wymaga znacznych zmian w silniku forum, ingerencji. Wtedy pojawiają się problemy z aktualizacją silnika i bezpieczeństwem serwisu. Takie rozwiązanie jest na naszym forum matematyka.pl dlatego bardzo dobrze znam problem. Poza tym do chwili obecnej nikt nie zgłaszał takiej potrzeby.


Zauważyłem, że sporo wzorów wygląda mniej więcej tak: h2o. To nie jest duży problem, ale przy bardziej skomplikowanych jest ciężko zrozumieć o co chodzi. Z drugiej strony rozumiem problemy natury technicznej, nie chcę byś odebrał moje sugestie tak jakbym Ci kazał cały swój czas poświęcać rozwojowi forum.
Systematycznie moderuję forum ale rzeczywiście przez wiele lat swobody nazbierało się tego.
Szczerze mówiąc to bym wszystkie działy wyzerował, ale wcześniej zwołał kilka osób, by je posprawdzały co zostawić, bo np.zbiór arkuszy z chemii jest imponujący i powinien tam być. Ale sam przynajmniej z kilka głupich pytań zadałem i są one do usunięcia.
Tak, to chyba najprostsze co można zrobić. Dużo osób używa smartfonów i możliwe, iż przydałaby się bardziej przejrzysta grafika.
Pierwsza rzecz, która mi wpada do głowy to tryb nocny. Ale to trzeba by jakąś ankietę zrobić (swoją drogą dobrze byłoby taką ankietę zrobić chociażby dlatego, że byłoby widać ile osób to interesuje). Na moim smartfonie wyświetla się ok, identycznie jak matematyka. Strona responsywna, od tej strony ja nie widzę problemu, ale moje oczy nie są jedynymi, które na nią patrzą.
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: zbsw »

Wpisując takie formułki jak:

-forum biologia
-forum biologiczne
-forum biologicznochemiczne
-forum chemia
-forum chemiczne

a nawet

-forum matura

forum.biolog wyskakuje na tyle wysoko, że widać w przeglądarce i widać nawet na telefonie//

Jeśli chodzi o fora biochemiczne to chyba nie ma konkurencji? VMC z chemicznych wysoko, ale nie wiem jak tam jest
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Są jakieś żywe polskie fora biochemiczne?

Post autor: David »

Zacznijmy od tego, że mniej osób zwyczajnie działa na forum, jestem tu ponad 10 lat, więc widzę jak bardzo spadła frekwencja. Ja natomiast dopatrywałbym się zmian stricte socjologicznym. Kiedyś to forum to było porządne medium, gdzie komunikowały się głównie osoby aspirujące na medycynę/stomę/wetę, a więc aspirujące o wysokie wyniki z matury. Tu się dyskutowało o nauce, olimpiadach, pierdołach i progach, tu rodziły się przyjaźnie, miłości, rodziny. Progi na uczelnie to był największy atut forum bo tego tylko tutaj można się było dowiedzieć na bieżąco. Teraz tą rolę przejęło [mod], gdzie ludzie komunikują się komentarzami, ale w żadnym wypadku nie nazwę tego dyskusją, bo najczęściej nikt na nie odpowiada, pozostają posty bez treści zwrotnej puszczone po prostu w eter.
Młodzież się zmienia chyba po prostu, zaczynałem tu kiedy jeszcze nie było szeroko znanego fb, to forum spełniało inne role, teraz młodzi wolą się komunikować w inny sposób po prostu.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości