Doktorat z innej dziedziny niż magister

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
WammoW
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 20:11

Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: WammoW »

Witam, mam pytanie czysto teoretyczne. Studiuje fizjoterapie i to że pojde na doktorat jest 100% pewne. Mam pytanie czy po uzyskaniu mgr doktorat skonczyc tylko z fizjoterapii (na oku mam AWF Wrocław) czy moge isc na doktorat np z biologii, fizjologii ?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Doktorat

Post autor: Nitrogenium32 »

U mnie na wydziale są doktoranci po różnych kierunkach, np. biologia, biotechnologia, chemia, a robią doktorat z farmacji, więc wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po fizjoterapii zrobić doktorat np. z biologii.
WammoW
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 20:11

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: WammoW »

A pozniej taki biolog z doktoratem z farmacji moze pracowac w aptece czy nie ?XD
Takie pytanie mnie naszlo
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Mårran »

Nie, bo w naukach medycznych po studiach dostaje się stopnie zawodowe, a doktorat jest stopniem naukowym i jedyne, co daje, to możliwość pracy dalszej na uczelniach oraz szacunek
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Nitrogenium32 »

WammoW pisze:
3 lut 2018, o 21:09
A pozniej taki biolog z doktoratem z farmacji moze pracowac w aptece czy nie ?XD
Takie pytanie mnie naszlo
W aptece taka osoba nie może pracować, ponieważ nie posiada prawa wykonywania zawodu farmaceuty.
0lgaa

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: 0lgaa »

Myślę, że można. Ja jako magister prawa przeszłam na doktorat biologii. To dopiero zmiana Zawsze byłam dobra z biologii i wiele moich zainteresowań krąży wokół niej, więc nie było to dla mnie zbyt duże wyzwanie. Miałam na początku delikatne braki wiedzy ale szybko nadrobiłam. Zastanawiam się tylko teraz co zrobię z tyloma podręcznikami, wiele mam z prawa cywilnego. Myślicie, że mogą mi się jeszcze przydać?
Karolinaa123
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2018, o 10:29

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Karolinaa123 »

Olgaa, mogłabyś napisać coś więcej jak udało Ci się to zrobić i czy wiele przeszkód musiałaś pokonać?

Też jestem magistrem prawa, a myślę o doktoracie z dietetyki
Makowka99
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2018, o 09:56

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Makowka99 »

Takie rzeczy są możliwe System boloński umożliwia studiowanie różnych kierunków i ich łączenie, nic nie stoi na przeszkodzie żeby doktorat zrobić z innego zagadnienia niż to dotyczące kierunku studiów jakiego się podjęliśmy.
kkatarzyna
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, o 15:59

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: kkatarzyna »

Dokładnie tak, też przez to przechodziłam. Jednocześnie studiowałam dwa kierunki,a doktorat chciałam z jeszcze innej dziedziny. Niestety nic z tego nie wyszło. Gdyby nie pomoc w przygotowaniu pracy dyplomowej, to pewnie do dziś ślęczałabym nad magisterką. Podziwiam ludzi, którzy potrafią ogarnąć 2-3 kierunki i robić doktorat jednocześnie.
Aniaaa123
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2018, o 09:13

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Aniaaa123 »

Możesz, ja skończyłam magisterkę z biotechnologii a doktorat z farmacji. Robiąc doktorat pracowałam, bo chciałam zdobyć doświadczenie, które jest teraz bardzo ważne. Dlatego miałam bardzo mało czasu na pisanie pracy doktorskiej i zdecydowałam się skorzystać z pomocy specjalistów z [mod]. Współpracę uważam za bardzo udaną. Napisali mi pracę na czas i obroniłam się na piątkę!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Mårran »

I doktorw farmacji chwali się na forach, że kupił pracę spam.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Doktorat z innej dziedziny niż magister

Post autor: Nitrogenium32 »

Haha, jaki żal. Na pewno ktoś napisał za Ciebie pracę doktorską z farmacji, która wymaga robienia kilkuletnich badań. Na peeeeewno. Troll jakich mało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości