Od freesby piesek stracil kompletnie zeinteresowanie innymi psami

nelf86
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2018, o 12:38

Od freesby piesek stracil kompletnie zeinteresowanie innymi psami

Post autor: nelf86 »

Od ok pol roku cwiczymy freesby. Jest to fantastyczny sport - oboje wysmienicie spedzamy czas. Zarowno ja jak i piesek. Jednak jego zainteresowanie innymi wierzakami kompletnie spadlo. Biore go na wybieg dla psow gdzie inne psy biegaja i ciesza sie, a moj siada obok mnie i ignoruje pozostale psy. Tak samo na spacerze - podejdzie, powacha i idzie dalej.

Wydaje mi sie to komplenie nienaturalnym zachowaniem. Wydaje mi sie, ze w trakcie wspolnej zbawy spaczylem jego pojzenie na zabawe z innymi istotami. Ja za zabawe go wynagradzam. Daje mu wygrac. Daje mu wyzanie, ale nie za cene agresji. Inne psy tego nie potrafia.

Chce sie dalej z nim bawic - nawet nie zalezy mi na tym zeby mial kontakty z innymi psami, ale wydaje mi sie ze jest to niedobre dla jego psychiki.

Czy ktos ma doswiadczenie, co robic w takich przypadkach?

Dziekuje i pozdrawiam
Wet_Cbdna_pl
Posty: 10
Rejestracja: 27 sie 2018, o 11:57

Re: Od freesby piesek stracil kompletnie zeinteresowanie innymi psami

Post autor: Wet_Cbdna_pl »

Niestety, ale to sprawa dla doświadczonego behawiorysty. Możesz zapytać o kontakt do jakiegoś sprawdzonego np. u swojego weterynarza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość