Rozpuszczalność związków niepolarnych

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Andrejo223
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2018, o 14:05

Rozpuszczalność związków niepolarnych

Post autor: Andrejo223 »

Witam, mam pytanie które nurtuje mnie w sumie od dwóch dni. Na czym polega rozpuszczalność związków niepolarnych? Nie jeste wstanie nigdzie tefo wygooglać, a zachodzenie w głowe nie jest tym samym co faktyczna odpowiedź. Drogą dedukcji jestem wstanie dojść do wniosku, że między substancjami niepolarnymi występują siły dyspersyjne londona(które rownież podtrzymują przy danej temperaturze dany związek niepolarny w stanie ciekłym. Pytanie pojawia się dlaczego dany związek nie chce rozpuścić się przykładowo w wodzie. Czy dipolowe cząsteczki wody nie są wstanie wyinudokować chwilowego dipolu w cząsteczkach niepolarnych co byłoby również mocniejszyn wiązaniem niż siły dyspersyjne? Odciągnęlyby one wtedy konretne cząsteczki i rozprowadziły na zasadzie entropii. Może występuje tutaj jakieś odpychanie elektrostatyczne, które powoduje sławne zmniejszanie się kontaktu tłuszczu z wodą przez przyjmowanie kształtu kolistego. Jak to jest? Być może posiadam pewne sprzeczne informacje związane z szybkim nagłym przyswajaniem wiedzy chemicznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości