Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
michau555
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2016, o 18:50

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: michau555 »

Hektor1995 pisze:michau555
Z mojego rocznika z 8 LO za pierwszym razem na meda dostało się 5 osoby (2 cmuj, 2 na sum i 1 na niestacjo do Szczecina), za drugim jakieś 4/5 osób na stacjo/niestacjo do Krk. A z 5 LO co roku dostaje się tylko do Krk po 30 osób.(w jednej grupie były tylko osoby z 5LO). Z nowodworka dostało się w sumie ok. 30 w tym do Krk ok. 15 osób ( 4 na niestacjo)
To dziwne,co piszesz,VIII LO podaje inne dane. Pozatym skąd niby wiesz,gdzie kto studiuje z innych szkół? btw wy jesteście dziwni w V LO,strasznie kręcicie się wynikami. Nienormalne.
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: Lukas99 »

Michau, nie jestem Z V LO, więc nie mam pojęcia, czy hurtowo ich wysyłają na konkursy. Jest to jednak dowód na to, że wielu zdolnych uczniów idzie do V i samemu przygotowując się do olimpiad odnosi sukcesy, co podnosi renomę szkoły. Jednakże nawet najlepszy nauczyciel nie przygotuje ucznia do olimpiady, trzeba się do niej przygotować samemu. Polecam więc z tego powodu licea mniejsze, gdyż tam nie ma takiego nacisku na przedmioty nieprofilowe oraz produkowanie laureatów olimpiad. W przypadku niewielu olimpijczyków otrzymują oni wsparcie, które polega na odpoczynku od szkoły. Tak więc nigdy nie dojeżdżałbym codziennie 50 km, by chodzić do V.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: Hektor1995 »

michau555 pisze:To dziwne,co piszesz,VIII LO podaje inne dane. Pozatym skąd niby wiesz,gdzie kto studiuje z innych szkół? btw wy jesteście dziwni w V LO,strasznie kręcicie się wynikami. Nienormalne.
Nie chodziłem do VLO tylko do ILO
Nie wiem gdzie podają takie dane bo się jeszcze z tym nie spotkałem, żeby śledzili losy swoich absolwentów.
A informacje o tym kto gdzie studiuję pochodzi od moich znajomych. Praktycznie na każdej uczelni jest ktoś z Krk a ludzie z jednego miasta trzymają się razem, przez co wiedzą to jakich szkół chodzili.

PS. Zrobisz jak uważasz to jest twoje życie, my możemy tylko doradzać.
Najważniejsza jest twoja praca !
Lekarski sezon VI CMUJ
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: Lukas99 »

PS. Zrobisz jak uważasz to jest twoje życie, my możemy tylko doradzać.
Najważniejsza jest twoja praca ![/quote]
Popieram!
radas

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: radas »

Warto poćwiczyc przed egzaminem gimn. Ja juz od dłuższego czasu korzystam z różnych arkuszy ale chyba najlepsze są z wsipu. Mam tez repetytoria, część kupiłem a część dostałem. I tak ok 30 min dziennie sobie ćwiczę :) Był u nas w szk ostatnio przedstawiciel z wydawnictwa wsip i dostaliśmy kody z 50% rabatem. Wystarczy w ich sklepie wpisac R980041 i jest super tanio.
Kefi
Posty: 6
Rejestracja: 7 lip 2018, o 11:52

Re: Które liceum w Krakowie warto wybrać?

Post autor: Kefi »

Polecam serdecznie Nowodworek, biol-chem-mat. Trzeba mieć trochę szczęście z nauczycielami, ale jak się trafi na Panią Profesor Kanię od biologii i Panią Profesor Kluz od chemii + jakiś ok matematyk, to naprawdę można się przygotować znakomicie do matury, nie wydając milionów monet na lekcje prywatne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości