Weterynaria Toruń

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Wetolszt100
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2015, o 09:19

Weterynaria Toruń

Post autor: Wetolszt100 »

Jak oceniacie powstanie kolejnego wydziału weterynaryjnego w Polsce? Początkowo był to pomysł, na który nie zgodziło się ministerstwo ale teraz na stronie UMK w Toruniu widnieje informacja, że rozpoczęła się rejestracja internetowa na ten kierunek. Dla mnie to żart. Wszyscy wiedzą, że lekarzy weterynarii jest bardzo dużo a niedługo będzie nas więcej niż zwierząt do leczenia. Już w ciągu ostatnich 10 lat powstały nowe wydziały w Poznaniu i Krakowie. Pensje są niskie bo chętnych do pracy dużo. I wiedząc to wszystko ktoś mądry myśli sobie jest aż 6 wydziałów weterynarii w Polsce? OTWÓRZMY ZATEM JESZCZE JEDEN! a co gorsza ktoś jeszcze mądrzejszy na to pozwala. Co prawda osoby kończące w najbliższych latach studia nie mają się co martwić bo zanim Toruń wyprodukuje pierwszych absolwentów już dawno powinni mieć pracę i większe lub mniejsze doświadczenie ale jaki jest sens przepełniać rynek jeszcze bardziej?
wilczyca92
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 10:46

Re: Weterynaria Toruń

Post autor: wilczyca92 »

Rzeczywiscie, lekarzy weterynarii jest sporo i byc moze masz racje, wystarczyłoby funkcjonowanie dotychczasowych wydzialow. Wsrod moich znajomych nie mam nikogo, kto startowaloby w tej rekrutacji. Wcale mnie to nie dziwi, ten zawod jest bardzo wymagajacy, a same studia to ciagła nauka.
futu
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2019, o 15:35

Re: Weterynaria Toruń

Post autor: futu »

A może mamy tutaj jakiegoś studenta z Torunia? Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o uczelni.
Czy w tym roku również rusza rekrutacja? W ofercie 2019 ani słowa o weterynarii,albo ja nie potrafię szukać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości