poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: aduszka »

[at] Bond, drukujesz deklarację ze strony OKE i zanosisz je do dyrektora swojej szkoły
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Wiem,
posoni

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: posoni »

James Bond bez wizyty u dyrektora twojej szkoły się nie obejdzie, jest to napisane w dokumencie. Obyłoby się bez tego, gdyby twoja szkoła została zlikwidowana. Innej rady nie ma.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Bo mogę zmienić miejsce zamieszkania, wyjechać do większego miasta i pracować i przygotowywać się z korepetytorem do matury w 2019 r. Mimo że chciałem się już poddać i dać spokój z tymi poprawami. Aleg wiem też że gdybym teraz odpuścił to za rok w trakcie wykonywanej pracy, mógłbym sobie wmawiać że mogłem spróbować jak była okazja a nie wykorzystałem i spaliłem. Myśl o medycynie jest w dalszym ciągu.
W szkole pisałem 5x i nic z tego nie wyszło, bo uczyłem sie bez korków samemu i to był głupi pomysł. Teraz mam korepetytora z obu przedmiotów.
No i nie wiem sam. Pisać? Czy nie pisać?
Taką rozterkę mam
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: avis »

No i nie wiem sam. Pisać? Czy nie pisać?
Taką rozterkę mam
James Bond Tyś jest chwiejny jak chorągiewka na wietrze

Jak masz ustawionych korepetytorów to pisz, co Ci zależy.
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: etiw »

Sam nie zdałem biolchemu jakoś zadowalająco za pierwszym razem, więcej razy się nie podejmowałem, ale zastanawiam się. Po co korepetycje?

Biologia - zadania na biologhelp.com albo .pl, nie pamiętam. Sprawdź sobie w google. Masz tam grubo ponad tysiąc zadań maturalnych, podzielone na działy, oryginalne odpowiedzi i zaznaczone jak je formułować, co ma się znaleźć, co nie może się znaleźć. No i masz naukę pisania pod klucz. Zaoszczędzone 80zł tygodniowo - 320zł miesięcznie - prawie 4 tysiące rocznie. Chyba, że chcesz, by po 5 latach nauki korepetytor uczył Cię materiału

Chemia - no jeszcze łatwiejsza sytuacja nie? Zadania, tam nie ma klucza. Ze swojej strony powiem, że jak trochę matmy liznąłem to nauczyłem się bardziej dokładności i operować liczbami. Teraz chemia wydaje mi się wręcz banalna, bo problem jaki miałem to były te rzeczy z 8.działu podręczników NE. Liczenie pH czy coś tam. Reszta to pamięciówka, tego jest tak mało

Matematyki się ucz, korepetycje to strata kasy.
Eskandinabya
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 12:01

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eskandinabya »

poointhejar pisze:
9 wrz 2018, o 20:28
Czesc ja tez iestem 94. Co robilas wczesniej i ktory raz bedziesz pisac? Jesli to nie tajemnica
Zrobiłam mgr, kierunek też medyczny. Teraz pracuję w zawodzie. W tym roku poprawiałam pierwszy raz. W 2019r. będzie drugi i mam nadzieje ostatni, skuteczny a Ty co robiłaś/ robisz? I ile razy poprawiałaś?
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

etiw pisze:
13 wrz 2018, o 19:25
Sam nie zdałem biolchemu jakoś zadowalająco za pierwszym razem, więcej razy się nie podejmowałem, ale zastanawiam się. Po co korepetycje?
Dżejms ma takie wyniki, że moim zdaniem bez korków sie nie obędzie. Wiem po sobie jak po kilku latach miałam uczyc sie od zera, to zaden podrecznik nie pomagal. Jak ma robic zadania jak nie kuma o co chodzi w ich tresci? Biologii można sie nauczyc samemu, ale z chemią moze byc ciezko
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Zrobiłam mgr, kierunek też medyczny. Teraz pracuję w zawodzie. W tym roku poprawiałam pierwszy raz. W 2019r. będzie drugi i mam nadzieje ostatni, skuteczny a Ty co robiłaś/ robisz? I ile razy poprawiałaś?
Koncze mgr. Bede pisac 3. raz w 2019. Za pierwszym razem poszlam nieprzygotowana, teraz mialam po sześcdziesiat z hakiem. Tez mam nadzieje, ze bedzie ostatni
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

James Bond pisze:
13 wrz 2018, o 16:09
Bo mogę zmienić miejsce zamieszkania, wyjechać do większego miasta i pracować i przygotowywać się z korepetytorem do matury w 2019 r.
Pisz jeszcze raz skoro masz żalować. Tylko zabierz sie do tego inaczej niz dotychczas bo jak widac twoje dzialania nie przynosza zadowalających efektow. Na twoim miejscu wykupilabym kurs waldemara lewinskiego z biologii. Koszt to 300zl, a zastąpi ci najlepszego korepetytora. Zeby bylo jasne - nie robie reklamy, po prostu z calego serca go polecam. Sama uczylam sie bio od zera wlasnie z waldemarem Do kazdego dzialu masz zadania, doczytaj w podreczniku czy vademecum zeby miec drugie zrodlo i jedz zadania i matury. Z chemii idz na korki, tylko najlepiej przynajmniej 2 razy w tygodniu, a po korkach utrwalaj to co tam zrobiles na zadaniach, bo niestety bardzo latwo szybko zapomniec, a godzinka czy dwie w tygodniu to na prawde malo Nie sluchaj rodzicow (pamietam, ze kilka razy o nich wspominales), tylko rob swoje, w koncu nikt za ciebie zycia nie przezyje. Jesli nie masz w nich wsparcia to zostaw swoje plany dla siebie i tyle. I nie przejmuj sie dyrektorem - to nie jego sprawa, masz prawo sobie pisac mature tyle razy ile chcesz i niech sie nie wpier******
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

poointhejar pisze:
17 wrz 2018, o 09:48
etiw pisze:
13 wrz 2018, o 19:25
Sam nie zdałem biolchemu jakoś zadowalająco za pierwszym razem, więcej razy się nie podejmowałem, ale zastanawiam się. Po co korepetycje?
Dżejms ma takie wyniki, że moim zdaniem bez korków sie nie obędzie. Wiem po sobie jak po kilku latach miałam uczyc sie od zera, to zaden podrecznik nie pomagal. Jak ma robic zadania jak nie kuma o co chodzi w ich tresci? Biologii można sie nauczyc samemu, ale z chemią moze byc ciezko
Też gdybym cofneła czas wzięła bym korepetytora, najlepiej egzaminatora OKE może by jeden raz wystarczył. A ja zabrałam się za poprawy 5 lat po LO i kolejne 5 pisałam . Nie wiem czemu wmawiałam sobie, że musze skończyć jedne studia, żeby zacząc te które chce.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Udało ci się [at] i to najważniejsze
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Zdaję sobie sprawę, że podobne posty były zamieszczane ad nauseam, ale mimo to chciałbym się poradzić.

Maturę pisałem już dość dawno temu, wynik z chemii ssie. Teraz zastanawiam się, czy pracując na etacie samemu dam radę ogarnąć organiczną (z nią zawsze miałem problem, z obliczeniami natomiast idzie dużo lepiej, red-oksy też w miarę ogarniam) do rozszerzonej matury tak, by napisać ją na ~50-60%?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości