Przez ile lat można poprawiać maturę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
yuhotoken
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 09:37

Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: yuhotoken »

Cześć. W mojej głowie urodziła się idea poprawy matury. Pisałem nową formułę w 2016 roku. Mamy rok 2018, zatem za mną tak jakby 2 poprawki tak? Zostały mi 3 możliwości a później bym musiał podchodzić do wszystkiego od początku?

Planuję do matury podejść w przyszłym roku i ewentualnie za dwa lata, nie wiem czy zdążę na 2019 rok zrobić wszystko od zera mając do dyspozycji po około 10-12 godzin tygodniowo na każdy przedmiot (biologia, chemia i prawdopodobnie matematyka). Jak to jest z wiekiem? Nie pytam o to czy na studiach będę miał problem ze znalezieniem kolegów-równieśników, to mnie średnio interesuje. Chodzi o ewentualny dalszy rozwój. Studia(lek)mógłbym zacząć w wieku 23-25 lat. Trochę późno. Czy to w jakiś sposób dyskwalifikujące?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: ślązakzimportu »

Nie jest to w żaden sposób dyskwalifikujące, ale trzeba pamiętać że przez pierwsze kilka lat po skończeniu medycyny, będziesz zarabiać tyle ile kasjerka w dyskoncie, a może nawet i mniej.

Mity o kokosach po medycynie pochodzą z czasów komuny, konkurencja zrobiła swoje

Nie wiem czy nie lepsza byłaby stomatologia
yuhotoken
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 09:37

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: yuhotoken »

Nie interesuje mnie stomatologia.

Te zarobki to powód, dla którego progi na uczelnie tak pospadały? Czy jest coś innego?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: ślązakzimportu »

Progi pospadały głównie dlatego że w ostatnich 3 lata otwarto 9 nowych wydziałów medycznych w Polce.

Nie mniej jednak, maturzyści mają świadomość że po informatyce zarobki są dużo wyższe niż po takiej medycynie
yuhotoken
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 09:37

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: yuhotoken »

Ja myślę raczej o woj-leku, bo pewna praca i pieniądze na początek przyzwoite. Trudniej rozwinąć skrzydła, ale nie trzeba jeść po barach mlecznych po studiach.

Możesz mi podpowiedzieć? W tym roku 266 pkt jest, czyli ~67% z matur. Akceptują 4 przedmioty. Zastanawiam się nad maturą z matematyki i chemii, biologię bym sobie odpuścił, ze względu na to, że jest dużo materiału. Te klucze właściwie nie są takie straszne, trzeba być precyzyjnym, z przedmiotów ścisłych natomiast trudniej jest sformułować złą odpowiedź. Wydaje mi się, że mat-chem będzie prostszy niż inne wariacje? A jak nie wyjdzie to trudno, jakieś zaoczne, logistyka, albo coś
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: Mårran »

Gadu gadugadu o tym, co za sto lat, a główna kwestia nie została poruszona: poszukaj na forum, bo wiele razy dementowano plotkę o pięciu latach na poprawę zdanej matury.
Pani Buka
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: Amani »

yuhotoken pisze:
7 wrz 2018, o 11:58
Nie interesuje mnie stomatologia.

Te zarobki to powód, dla którego progi na uczelnie tak pospadały? Czy jest coś innego?
Progi są teraz żenująco niskie na lekarski, nawet zaskoczona jestem.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: ślązakzimportu »

Nie ma być co zaskoczonym, w ciągu ostatnich 3 lat otwarto 9 nowych wydziałów medycznych. Konkurencja robi swoje

Lada moment mają uruchomić kierunek lekarski w Częstochowie.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Przez ile lat można poprawiać maturę?

Post autor: Loa_Loa »

Zależy w jakim sensie poprawiać. Jeśli masz na myśli PODNOSZENIE wyniku, np. chcesz podwyższyć wynik z biologii, bo wynik jest mało satysfakcjonujący - to możesz zdawać ile chcesz

No chyba, że coś się zmieniło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości