STOMA - zaplecze merytoryczne + sprzęt

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
umbajumba
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2016, o 08:58

STOMA - zaplecze merytoryczne + sprzęt

Post autor: umbajumba »

Cześć,
z dużą dozą prawdopodobieństwa dostanę się na lek-dent na Gumed. Mam pytanie odnośnie sprzętu z którego korzystacie i kosztów materiałów.
Wiem, że w Łodzi sprzęt jest całkiem nowy. Wiadomo, że program studiów jest podobny, to samo z książkami, natomiast interesuje mnie bardziej jak to wygląda ze strony praktycznej.
1. Ile kasy trzeba bulić na materiały?
2. Czy fantomy i sprzęt jest nowy?
3. Czy w gumedzie stawiają na teorię czy praktykę?

Z góry dzięki za odpowiedź.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: STOMA - zaplecze merytoryczne + sprzęt

Post autor: paatixx3 »

Hej
1. To zależy. Jeśli wolisz mieć wszystkie książki na własność i odkupować notatki i giełdy, no to możesz sporo na to wydać. Nawet do tysiąca. Jeśli chcesz tylko część to już mniej. Możesz postarać się o wypożyczenie większości książek, a kupić tylko kilka i materiały. W tamtym roku wydałam około 300zł, a znam dziewczynę która wydała 750. Także to zależy jak bardzo wygodny jesteś i ile chcesz kasy wydać Oprócz materiałów dochodzi jeszcze fartuch i rękawiczki
2. Sprzęt nowy raczej nie jest. Ale nie należy też chyba do najgorszych. Na pewno dużym plusem jest to, że na zajęciach nie ma problemu z pacjentami, jest bardzo dużo chętnych, wynika to z tego, że duża część świadczeń jest finansowana przez NFZ/uczelnie i po prostu jest tanio. Wiem, że na wielu uczelniach jest problem z deficytem pacjentów, chyba warto zwrócić na to uwagę
3. Na teorie na pewno. A czy na praktykę, ciężko mi powiedzieć, skończyłam dopiero 1 rok. Ale myślę, że nie da się jednoznacznie określić, jeśli będziesz chciał kuć, będziesz kuć, jeśli nie, znajdziesz sposób żeby się prześlizgnąć ucząc się trochę mniej. I tak samo z praktyką - moim zdaniem.
Piegatowa
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 11:22

Re: STOMA - zaplecze merytoryczne + sprzęt

Post autor: Piegatowa »

Hej,

czy warto na dzień dobry zaopatrzyć w rękawiczki diagnostyczne? Jeżeli tak to co wybrać rękawiczki nitrylowe czy lateksowe [mod]? Czy to bez różnicy? I czy kolory to tylko fanaberia czy faktycznie mają wpływ np. na grubość rękawiczki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości